15 грудня відбувся семінар «Україна на світових ринках: багатосторонні та двосторонні інструменти доступу до ринків». Захід був організований Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у рамках проекту, що реалізується за фінансової підтримки Уряду Швеції «Торговельна політика і практика в Україні».
Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі разом із представниками інших профільних асоціацій та представниками вітчизняного бізнесу взяли участь у семінарі. Окрім представників громадянського суспільства та бізнесу захід також відвідали представники наукових кіл та вітчизняні експерти, в тому числі Інституту міжнародних відносин, Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі та ін..
На семінарі вперше було презентоване найбільше соціальне опитування серед представників бізнесу «Угода про асоціацію з Європейським союзом: погляд підприємств». Опитування охопило більше 1 009 підприємств, в тому числі серед підприємств машинобудівної промисловості. Як зауважила О. Кузяків, виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, це дослідження вперше показало, що підприємства в переважній більшості позитивно оцінюють наслідки створення зони вільної торгівлі з ЄС.
Старшим науковим співробітником Інституту економічних досліджень та політичних консультацій А. Бутіним до уваги учасників семінару був представлений Огляд Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі. У своїй промові доповідач зазначив, що Національний комітет з питань спрощення процедур торгівлі повинен бути створений в кожній країні, в тому числі і в Україні.
Користуючись нагодою, нагадуємо, що минулого року Федерація роботодавців автомобільної галузі вже презентувала детальний аналіз Угоди про спрощення процедур торгівлі посилання на сторінку
Директор з наукової роботи ІЕД В. Мовчан презентувала аналіз умов та можливостей, що отримала Україна в результаті Угоди про вільну торгівлю з Канадою. Зокрема, представлена інформація щодо ключових положень угоди, які стосуються ввізних мит та тарифних квот та потенційний вплив угоди на двосторонню торгівлю України з Канадою. Загалом, експерт позитивно оцінила вплив угоди, особливо для таких секторів економіки як сільське господарство, металургія, машинобудування та хімічна промисловість.
Не менш цікавою для дискусії була одна з останніх презентацій, присвячена оцінці можливих сценарії у відносинах з Росією. Доповідач спробував проаналізувати можливі сценарії торгівельних відносин з Російською Федерацією та наслідки їх можливої реалізації.
Нагадаємо, що Федерація роботодавців автомобільної галузі також готувала аналіз законодавства в сфері технічного регулювання України, Європейського та Митного Союзів посилання на сторінку
Детально з матеріалами семінару Ви можете ознайомитись у прикріплених файлах
Вадима Ігнатова можна назвати адептом електромобільності, який відстоював еколог... Читати далі
Продажі електромобілів зростуть втричі до 2025 року. Але цього все ще недостатнь... Читати далі
Світовий автопром лихоманить уже другий рік поспіль. Спочатку через пандемію Cov... Читати далі