29 квітня 2014 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в Конференції "Спрощення процедур міжнародної торгівлі: світова практика".
У рамках Конференції була представлена та обговорена Угода Світової організації торгівлі про сприяння торгівлі.
Угода про сприяння торгівлі була прийнята в грудні 2013 року на конференції СОТ у Балі і стала результатом загального консенсусу країн-членів СОТ. Основною метою Угоди є впровадження дієвих механізмів пришвидшення митного оформлення товарів, зменшення корумпованості та бюрократизму, збільшення обсягів торгівлі й помітне здешевлення руху товарів.
Попередні оцінки впливу Угоди на лібералізацію міжнародної торгівлі й зростання світової економіки є досить оптимістичними: за розрахунками Інституту Петерсона, вигоди для світової економіки становитимуть від 400 млрд дол. США до 1 трлн дол. США. Зниження світових торговельних витрат на 1% збільшує світовий дохід на більш ніж на 40 млрд дол. США.
Угода про сприяння торгівлі складається з двох частин: перша частина стосується безпосередньо питань сприяння торгівлі, друга - створення спеціального режиму для найменш розвинених країн-членів СОТ.
Сприянню торгівлі присвячені перші 13 статей, які закріплюють наступні правила:
Велику увагу приділено інформаційній політиці. Члени СОТ зобов’язані оприлюднювати основні вимоги, що висуваються до експорту та імпорту товарів, розміру мит, податків і зборів, правил класифікації, а також надавати можливість коментувати документи до набуття ними чинності.
З метою забезпечення більшої прозорості й передбачуваності міжнародної торгівлі країни-члени повинні створити пункти інформаційної підтримки та надавати відповіді на запити та роз’яснення щодо питань міжнародної торгівлі.
Принципи прозорості та неупередженості поширюються також на тарифну політику. Кожна країна-член повинна, за можливості, періодично переглядати ставки митних тарифів і зборів з метою скорочення їх кількості та номенклатури.
В угоді задекларована необхідність докладання зусиль у напрямку прискорення здійснення митних процедур. Для цього країнам-членам рекомендовано створити систему "єдине вікно", а також використовувати міжнародні системи стандартизації, тощо.
В ст. 13 Угоди затверджено створення при СОТ Комісії зі сприяння торгівлі, представниками якої будуть всі країни-члени. Передбачено також і створення національних комісій, завданням яких буде всебічне сприяння реалізації положень Угоди.
Друга частина Угоди визначає диференційний режим для групи найбідніших країн, для яких будуть застосовані простіші правила визначення походження товару, скасовані митні тарифи й квотування експорту.