Відбулось обговорення податкових ініціатив Уряду України
Відбулось обговорення податкових ініціатив Уряду України

Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в обговоренні податкових ініціатив Уряду України, що відбулось 21 березня 2014 року. Нарада була організована спільно Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством фінансів України.

На порядок денний були винесені такі законодавчі ініціативи в сфері оподаткування:

1. Підвищення ставки податку на прибуток з 16% до 18%.

2. Підвищення базової ставки податку на додану вартість з 17% до 20%.

3. Збільшення акцизного податку на деякі види транспортних засобів та мотоцикли.

4. Підвищується збір за першу реєстрацію транспортного засобу на 8,3%.

5. Підвищуються ставки податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів на 8,3%.:

  • легкові автомобілі – до 5 956,50 грн;
  • вантажні автомобілі – до 11 913 грн.

6. Розширення сфери застосування податку на доходи фізичних осіб – депозити, розмір яких перевищує 50 000 грн. в одній фінансовій установі, будуть обкладатись податком.

7. Збільшення плати за користування надрами та землями сільськогосподарського призначення.

8. Відміна деяких пільг щодо експорту зерна, ліків, тощо.

9. Введення відрахувань в Пенсійний фонд при купівлі валюті фізичними та юридичними особами.

Позиція Федерації щодо податкових ініціатив Уряду України та зокрема підвищення акцизів була озвучена представниками ФРА.

Федерація роботодавців автомобільної галузі виступила проти підвищення акцизного податку на деякі види транспортних засобів, передбачених в проекті закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України», ініційованого Кабінетом Міністрів України, з нижченаведених причин.

1. Акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), що включається до ціни таких товарів (продукції). 

Підвищення акцизного податку призведе до збільшення вартості продукції, яку виробники змушені будуть перекласти на плечі кінцевого споживача у вигляді збільшення ціни реалізованого товару (продукції).

Споживачами нових легкових автомобілі з двигунами від 1000 до 2200 см3, на які в тому числі підвищується у два рази акцизний податок, є як правило пересічні громадяни. Тому підвищення акцизного податку негативно вплине на можливість купівлю ними нового автомобіля, через підвищення його ціни.

З метою збільшення надходжень до бюджету, ФРА запропоновано ставки акцизного податку на легкові автомобілі з двигунами від 1000 до 2200 см3 залишити на нинішньому рівні,а ставки податку на легкові автомобілі з двигунами більше 2200 см3 підвищити у 2,5 рази, що ніяк не вплине на громадян з більшими статками, які є, як правило, покупцями таких автомобілів.

Слід також зазначити, що ввізне мито на нові легкові автомобілі з двигунами від 1000 до 2200 см3 складає 10%, а ввізне мито на нові легкові автомобілі з двигуном більше 3000 см3 – 5%, відтак виникає диспропорція в податковому навантаженні,що може були нівельовано за рахунок підвищення акцизів на більш ємні за об’ємом двигуна автомобілі, які де-факто є предметом розкоші.

2. Крім того, заслуговує уваги і той факт, що збільшення ставок акцизного податку призведе до зрівнювання ставок акцизів і зменшення диференціації у порівнянні з бувшими у використання автомобілями, що, в свою чергу, спричинить  активізацію продажів бувших у використанні автомобілів та створить передумови до диспропорційного розвитку ринку, що не створює доданої вартості на території України та негативно впливає на екологічну ситуацію в країні.

Відповідний лист направлено до Міністерства економічного розвитку та Мінфіну.

Джерело: Прес-служба Федерації
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі