Про вдосконалення правового регулювання діяльності платників єдиного податку
Про вдосконалення правового регулювання діяльності платників єдиного податку

29 травня 2015 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в обговоренні проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання діяльності суб’єктів господарювання-платників єдиного податку», яке було організовано Державною регуляторною службою України спільно з проектом USAID«Впевнений бізнес - заможна громада».

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання діяльності суб’єктів господарювання-платників єдиного податку» був представлений головою ДРСУ - Ксенією Ляпіною. За даними очільника відомства, на підставі статистичних даних, кількість підприємців-платників єдиного податку, на яких поширюється обов’язок зі встановлення реєстратора розрахункових операцій (далі РРО) по третій групі платників, становить лише 47-48 тис. осіб. Як наслідок, економічний ефект від запровадження РРО становитиме лише 100-200 млн. грн.., що, у порівнянні з ризиками тінізації значного прошарку малого та середнього бізнесу, є незрівнянними.

Любомир Чорній, технічний радник проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада» додатково поінформував присутніх, що вимоги щодо встановлення та використання РРО, є вимогами Міжнародного валютного фонду, зафіксованими в Меморандумі. Саме це пояснює позицію Міністерства фінансів України щодо неухильного дотримання взятих на себе зобов’язань.

З метою забезпечення ефективного (оптимального) правового регулювання діяльності фізичних осіб-підприємців, що є платниками єдиного податку, спрощення та підвищення прозорості процедур використання і сервісного обслуговування РРО, зменшення фінансових санкцій за порушення порядку їх використання Державна регуляторна служба запропонувала для обговорення громадськості наступні законодавчі ініціативи:

1. Внесення змін до Податкового кодексу України щодо:

  • виведення юридичних осіб в окрему – п’яту – групу платників єдиного податку і збереження для них існуючих вимог щодо граничного обсягу річного доходу до 20 000 000 грн, віднесення до третьої групи платників єдиного податку фізичних осіб-підприємців з граничним  обсягом доходу у розмірі 4 500 000 грн (для платників ПДВ) та 4 000 000 грн (для неплатників ПДВ) (ст. 291);
  • встановлення для платників єдиного податку третьої групи річного податкового (звітного) періоду (ст. 294);
  • скасування обов’язковості застосування РРО платниками єдиного податку другої і третьої груп з 01.07.2015 року та з 01.01.2016 року відповідно.

2. Внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо:

  • удосконалення процедур подання звітності в електронній формі з використанням РРО (ст. 3);
  • уточнення терміну експлуатаційного використання РРО (ст. 12);
  • більш чіткої правової регламентації процедури проведення ремонту РРО центрами сервісного обслуговування та конкретизації обов’язків таких центрів (ст. 14);
  • зменшення (оптимізації) розміру фінансових санкцій за порушення порядку використання РРО суб’єктами господарювання (ст. 17 та ст. 30);
  • встановлення відповідальності центрів сервісного обслуговування та запровадження фінансових санкцій за порушення покладених на них обов’язків (ст. 24).

За результатами обговорення проекту закону представники громадських об’єднань підприємців та бізнес-асоціації дійшли висновку, що:

  1. Необхідно призупинити дію Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи» в частині застосування РРО.
  2. Прийняти законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) №1718 від 13.01.2015 р.
  3. Створити робочу групу за участі представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, представників відповідних комітетів Верховної Ради України для напрацювання системних змін в системі оподаткування країни.

З повним текстом законопроекту, пояснювальною запискою та порівняльною таблицею до нього Ви можете ознайомитись  за відповідними посиланнями.

Автор: Прес-служба Федерації
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі