Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у круглому столі «Бізнес і благодійні організації»
Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у круглому столі «Бізнес і благодійні організації»

Діалог бізнесу та благодійних організацій відбувся у рамках роботи недержавної платформи з підтримки деінституалізації в Україні – Internaty.net, що працює з дітьми, які проживають в інтернатах,  та розробляють варіанти допомоги з метою 100% ліквідації інтернатної ситеми в країні.

Співорганізаторами діалогу виступили локальні представництва світових благодійних організацій, серед яких  Надія і житло для дітей та  СОС-дитячі містечка.

Захід зібрав представників бізнесу, благодійних та волонтерських організацій, громадських діячів, журналістів, публічних людей.

Галина Постолюк, директор благодійної організації Hope and Homes, навела результати дослідження системи інтернатів в Україні. За її даними, в Україні існує 663 заклади інтернатного типу, в яких живе майже 100 тис. дітей, що лишилися без батьківської опіки. З них лише 9% має шанс на всиновлення. Інші 91% мають біологічних батьків, та все ж залишаються замкнені у цій системі інтернатів.

Держава виділяє на утримання таких дітей близько 6,5 млрд на рік. Переважна більшість цих коштів йде на оплату праці працівникам, здебільшого – адміністративному та обслуговуючому персоналу. На потреби дітей йде лише близько 15%. При цьому на одного вихователя припадає 38 дітей.

У результаті лише 10% вихідців з інтернату відносно успішно соціально адаптувалися до самостійного життя. Інші ж потрапляють у кримінальне оточення, або ж не можуть пристосуватися до самостійного життя, або ж створюють сім’ї, де діти повторюють шлях батьків, потрапляючи у інтернати. Розірвати це коло неблагополуччя – і має стати метою сучасного суспільства.

Звична модель допомоги дітям в інтернатах – матеріальна. Волонтери та спонсори возять солодощі, канцелярію, іграшки, одяг. Але така допомога лише підживлює систему інтернатів.

Учасники діалогу зазначають, альтернативна допомога є – наставництво і соціальні послуги. Це ті інструменти, що довели свою ефективність на практиці. Для значного ефекту програми повинні стати системними і масовими - тоді замкнута ланцюжок «дитина-інтернат» буде розірвано.

Що необхідно бізнесу, щоб допомагати правильно?

  • Систематизована інформація для налагодження B2B-контактів та пошуку конкретних інструментів для соціальної допомоги.
  • Програми навчання правильній допомозі дітям для бізнеса.
  • Набір соціальних продуктів, конкретних інструментів та проектів, які можна реалізувати на підприємстві.

На сьогодні запущено процес деінституалізації. Планується, що до 2025 року взагалі відмовитися від інтернатів та інших установ подібного типу. Однак поки цього не відбулося, тисячі дітей потребують підтримки - причому, в першу чергу, не матеріальної, а соціальної.

Матеріали з круглого столу можна знайти за посиланням

Докладніше про проект наставництва можна ознайомитися нижче.

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі