Діалог бізнесу та благодійних організацій відбувся у рамках роботи недержавної платформи з підтримки деінституалізації в Україні – Internaty.net, що працює з дітьми, які проживають в інтернатах, та розробляють варіанти допомоги з метою 100% ліквідації інтернатної ситеми в країні.
Співорганізаторами діалогу виступили локальні представництва світових благодійних організацій, серед яких Надія і житло для дітей та СОС-дитячі містечка.
Захід зібрав представників бізнесу, благодійних та волонтерських організацій, громадських діячів, журналістів, публічних людей.
Галина Постолюк, директор благодійної організації Hope and Homes, навела результати дослідження системи інтернатів в Україні. За її даними, в Україні існує 663 заклади інтернатного типу, в яких живе майже 100 тис. дітей, що лишилися без батьківської опіки. З них лише 9% має шанс на всиновлення. Інші 91% мають біологічних батьків, та все ж залишаються замкнені у цій системі інтернатів.
Держава виділяє на утримання таких дітей близько 6,5 млрд на рік. Переважна більшість цих коштів йде на оплату праці працівникам, здебільшого – адміністративному та обслуговуючому персоналу. На потреби дітей йде лише близько 15%. При цьому на одного вихователя припадає 38 дітей.
У результаті лише 10% вихідців з інтернату відносно успішно соціально адаптувалися до самостійного життя. Інші ж потрапляють у кримінальне оточення, або ж не можуть пристосуватися до самостійного життя, або ж створюють сім’ї, де діти повторюють шлях батьків, потрапляючи у інтернати. Розірвати це коло неблагополуччя – і має стати метою сучасного суспільства.
Звична модель допомоги дітям в інтернатах – матеріальна. Волонтери та спонсори возять солодощі, канцелярію, іграшки, одяг. Але така допомога лише підживлює систему інтернатів.
Учасники діалогу зазначають, альтернативна допомога є – наставництво і соціальні послуги. Це ті інструменти, що довели свою ефективність на практиці. Для значного ефекту програми повинні стати системними і масовими - тоді замкнута ланцюжок «дитина-інтернат» буде розірвано.
Що необхідно бізнесу, щоб допомагати правильно?
На сьогодні запущено процес деінституалізації. Планується, що до 2025 року взагалі відмовитися від інтернатів та інших установ подібного типу. Однак поки цього не відбулося, тисячі дітей потребують підтримки - причому, в першу чергу, не матеріальної, а соціальної.
Материалы с круглого стола можно найти по ссылке.
Подбробнее с проектом наставничества можно ознакомиться ниже.
Вадима Ігнатова можна назвати адептом електромобільності, який відстоював еколог... Читать далее
Продажі електромобілів зростуть втричі до 2025 року. Але цього все ще недостатнь... Читать далее
Мировой автопром лихорадит уже второй год подряд. Сначала из-за Пандемия Covid-1... Читать далее