Президент України у рамках візиту на завод «Єврокар» доручив розробити стратегію автомобільної промисловості України
Президент України у рамках візиту на завод «Єврокар» доручив розробити стратегію автомобільної промисловості України

25 вересня на заводі «Єврокар», який є членом Федерації автопрому України, відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського з представниками клубу «Z 100» (клуб топ-менеджерів та власників провідних компаній Закарпаття). 

У складі делегації Президенту взяли участь керівництво Офісу Президента; Міністр інфраструктури України Владислав Криклій; Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. Делегацію від бізнесу, до складу якої увійшли представники провідних компаній Закарпаття,  очолив Голова групи компаній «Єврокар», Голова Федерації автопрому України Олег Боярин. 

У рамках візиту Володимир Зеленський оглянув виробничі потужності ПрАТ «Єврокар» та ознайомився з потенціалом локалізації виробництва автомобілів та інноваційними технологіями виробництва.

«Дійсно фундаментальний, сучасний завод. Приємно бачити, що таке виробництво існує в нашій державі», – відзначив Володимир Зеленський.

Участь Президента України дала можливість обговорити проблемні питання, з якими стикається український бізнес та які не сприяють розвитку економіки області і можуть бути вирішені лише на загальнодержавному рівні. Зокрема, серед основних проблем було відзначено відсутність сприятливого інвестиційного середовища, підтримка виключно імпорту замість розвитку власного виробництва, необхідність відновлення СЕЗ  «Закарпаття» та запровадження інвестиційних стимулів в індустріальних парках, трудова міграція тощо.

«Треба розуміти, що ніхто, крім нас, за нас сильну країну не відбудує. На жаль, та модель економіки, яка нав’язується Україні зовні, по суті має колоніальний, сировинний формат, у той час як увесь світ думає про виробництво Industry 4.0», – відзначив Голова Групи компаній «Єврокар», Голова Федерації автопрому України Олег Боярин.

Він наголосив на тому, що зараз в України є унікальна можливість не доганяти потяг, що вже відправляється, а визначитися з напрямом розвитку в фарватері глобальних змін:

«Я вірю, що в України є можливості, які реально використати, якщо буде чіткий та зрозумілий план». 

Президент України Володимир Зеленський запропонував представникам автомобільної промисловості спільно з Міністерством інфраструктури та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробити стратегію розвитку автомобільної галузі країни. Відповідальними за розробку призначено Міністра інфраструктури Владислава Криклія та Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашко.

«Ви з міністрами економіки, інфраструктури, зі своїми колегами, яких вважаєте професіоналами, напрацюєте пункти плану», – запропонував Президент України.  

Він зазначив, що Україна повинна мати власне виробництво та промисловість і не будувати економіку виключно на торгівлі чи аграрному секторі.

«Якщо цього не буде, ми завжди відставатимемо від інших, а це не може бути нашим вибором. Тож промисловість будемо підтримувати. А от щодо форм такої підтримки треба дуже уважно подумати, підійти до цього питання максимально раціонально». 

Федерація автомобільної галузі України активно долучатиметься до напрацювання стратегії та сподівається на швидку реалізацію її першочергових кроків.

 

 

 

Автор: Прес-служба ФАУ
REVIEW №79 (27.01.2021) Підсумки 2021 року
REVIEW №79 (27.01.2021)

Підсумки 2021 року

Дивитися далі