«Податкова реформа: відкладений старт. Пропозиції бізнесу щодо справжніх ефективних змін у системі оподаткування в інтересах стимулювання розвитку економіки України»: результати круглого столу
«Податкова реформа: відкладений старт. Пропозиції бізнесу щодо справжніх ефективних змін у системі оподаткування в інтересах стимулювання розвитку економіки України»: результати круглого столу

29 січня 2016 року відбулося засідання круглого столу на тему: «Податкова реформа: відкладений старт. Пропозиції бізнесу щодо справжніх ефективних змін у системі оподаткування в інтересах стимулювання розвитку економіки України», організований Українським союзом промисловців і підприємців (далі – УСПП).

Участь у заході взяли президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах, представники центральних органів законодавчої і виконавчої влади, галузевих асоціацій та організацій роботодавців, серед яких була Федерація роботодавців автомобільної галузі, представники бізнесу, наукових організацій та ін.

На заході обговорювалися системні законодавчі зміни щодо запровадження економічних стимулів для детінізації  бізнесу, що сприятимуть зростанню довіри до влади, збільшенню ділової активності, активізації внутрішнього ринку тощо.

«Якщо продовжувати імітацію змін, як і  боротьби з корупцією та діалогу влади із суспільством і бізнесом, то можна чекати лише поглиблення соціально-економічної кризи. Так, за даними міжнародних аналітичних  структур, вітчизняна економіка завершила 2015 рік із сумнівними досягненнями: ввійшла в «топ 5-ти гірших», зайняла перше місце за інфляцією споживчих цін (43%) та останнє 140-ве – з рівня надійності  банківської системи», – зазначив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

На круглому столі активно обговорювався Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який "законсервував" у чинному Податковому кодексі систему авансової сплати податків та ПДВ-рахунків, електронних рахунків для сплати акцизного податку при реалізації палива, обмеження спрощеної системи оподаткування та поступове скасування спеціального режиму для аграрного сектору.

Учасники круглого столу неодноразово наголошували на найшвидшому і якомога ефективнішому виведенню бізнесу із «тіні» та стимулюванні української економіки і її галузі, а головне, учасникам  Круглого столу в УСПП було запропоновано обговорити можливі зміни до Податкового кодексу України, які містять напрацювання експертів, представників громадських організацій бізнесу, що свого часу були  відхилені Міністерством фінансів України та Комітетом ВРУ з питань податкової та митної політики.   Із внесеними пропозиціями зможете ознайомитися  у прикріпленому файлі нижче.

Було зазначено, що вже  значна кількість ключових бізнес-асоціацій, громадських організацій та аналітичних центрів готує пакет пропозицій щодо якісного оновлення податкової системи України, що передбачає радикальне зниження всіх основних фіскальних ставок, збереження спрощеної системи оподаткування та врегулювання дискусійних питань навколо неї, збереження спеціального режиму для аграрного сектору,відміну законсервованої у чинному Податковому кодексі системи авансової сплати податків та ПДВ-рахунків тощо.  Компенсаторами зменшення ставок податків буде збільшення податкових надходжень за рахунок зростання темпів виробництва та реалізації товарів, робіт, послуг, активізації внутрішнього ринку (збільшення платоспроможності населення, розвитку малого підприємництва), детінізації економіки.

Передбачається, що внаслідок реалізації проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо гідного оподаткування для виведення України з кризи» очікується збільшення ВВП на 17 %, перш за все, за рахунок детінізації економіки, вивільнення ресурсів платників податків, збільшення платоспроможності населення.

За підсумками круглого столу передбачається проведення в березні 2016 року масштабного бізнес-форуму, на якому обговорюватимуться питання ділового та інвестиційного клімату в країні, податкова реформа, активізація внутрішнього ринку тощо.

 

З матеріалами круглого столу та внесеними пропозиціями змін до податкового кодексу ви зможете у прикріплених файлах.

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі