Нова Європейська політика сусідства
Нова Європейська політика сусідства

4 червня 2015 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в обговоренні нового проекту Нової Європейської політики сусідства.

Консультації, які мають стати постійним дискусійним майданчиком щодо майбутнього Європейської політики сусідства (ЄПС), були ініційовані Верховним представником ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні. Їх необхідність викликана значними соціально-економічними та політичними змінами, які відбулись у країнах-членах програми з 2011 року, коли відбувся останній перегляд ЄПС.

В консультаціях взяли участь представники бізнесу та бізнес-груп.

На перегляд винесено чотири пріоритетні галузі, які вимагають подальших консультацій і прийняття нових рішень і підходів:

  1. Диференціація.
  2. Фокусування.
  3. Гнучкість.
  4. Причетність усіх сторін і помітність.

Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі активно долучились до дискусії,  запропонувавши наступне:

  • Доповнити сферу «Сприяння торгівлі та інклюзивного та сталого економічного розвитку» практичними інструментами, що дозволять українським товаровиробникам виходити на європейський ринок. Перш за все, це стосується адаптації технічних регламентів України до європейських стандартів. В цій сфері Україні потрібна не стільки фінансова підтримка, скільки, експертно-методологічна.
  • Розширити сферу «Підвищення надійності та ефективності енергетики, а також енергетична безпека» долучивши до співпраці представників бізнесу, оскільки економічна стабільність країни напряму залежить від економічної ефективності вітчизняних підприємств. В умовах суттєвого подорожчання енергетичних ресурсів та застарілої технічної бази на більшості промислових підприємствах, співпраця ЄС та українського бізнесу може стати надійною передумовою забезпечення енергетичної безпеки всієї Європи.

Представники Федерації також запропонували технічні інструменти для підвищення контролю ЄС за використанням коштів, виданих державним інституціям:

  • Передусім, це проведення на постійній основі періодичних фінансових та програмних моніторингів.
  • По-друге, оприлюднення результатів періодичних моніторингів.
  • По-третє, залучення бізнес-асоціації, представників бізнесу та місцевих експертів для оцінки ефективності реалізації відповідних програм.
  • І, насамкінець, організація дискусійних майданчиків для обговорення ефективності реалізації програм ЄС з обов’язковим залученням представників органів державної влади, громадськості, бізнес-асоціацій та експертів  для напрацювання найбільш ефективних рішень.

З повним текстом проекту Політики Європейського сусідства Ви можете ознайомитись за посиланням.

Звертаємо увагу, що члени та партнери Федерації мають можливість коментувати консультаційний документ за окремими тематичними рубриками та пропонувати шляхи, які б могли посприяти розвитку регіонального співробітництва, зміцненню зв'язків між підприємствами, стимулюванню торговельних та інвестиційних можливостей та підвищити наш діалог з питань ефективного управління і зв'язку. Також, якщо у Вас є пропозиції та зауваження, наприклад, щодо підвищення мобільності в галузі освіти, наукової, культурної, професійної підготовки та професійних цілей, щодо проблем транскордонного співробітництва (безпека здоров'я, загроза для навколишнього середовища, підвищення взаємодії з молодою через ряд освітніх обмінів і мереж), ми будемо раді їх отримати.

Автор: Прес-служба Федерації
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі