Міжнародний Валютний Фонд рекомендує підвищити податки на імпорт автомобілів
Міжнародний Валютний Фонд рекомендує підвищити податки на імпорт автомобілів

У січні 2016 року на сайті МВФ був опублікований звіт щодо України №16/25, який містить рекомендації зі змін податкового законодавства України.

Виконання Україною даних рекомендацій вплине на прийняття рішення радою директорів МВФ про подальше виділення кредитів Україні.

Одна з рекомендацій, що міститься в звіті МВФ, безпосередньо стосується оподаткування автомобільного ринку.

Так, зокрема, зазначається, що в Україні частка акцизного податку  у відсотках від ВВП істотно нижче, ніж в інших країнах Центральної, Східної Європи та країнах СНД.

Виходячи з цього, однією з основних рекомендацій МВФ є підвищення ставок на підакцизні товари, у тому числі на автомобілі.

 

Надходження від акцизного податку в країнах Центральної та Східної Європи, і Співдружності Незалежних Держав (у % ВВП)

 

Зокрема, у пункті №98 (стор. 64) Рекомендацій схвалюється діюча система акцизних зборів, коли їх розмір збільшується в залежності від віку автомобіля та об'єму двигуна: «Україна цілком правильно справляє більші податки зі старіших та більших транспортних засобів». А в пункті №104 (стр.69) дається рекомендація збільшити акцизний збір на автомобілі на 10% протягом найближчого року і ще на 5% на наступний рік.

  Таблиця 20. Україна: зміни ставки акцизного податку та надходження

На основі опублікованого звіту МВФ і на виконання рекомендацій МВФ, ВААІД прогнозує можливе ініціювання Кабінетом Міністрів України внесення змін до Податкового кодексу України з метою збільшення акцизів на автомобілі (старі і нові) і відповідне зростання цін на автомобілі на розмір підвищення акцизу.

Також нагадаємо, що раніше до Парламенту був поданий законопроект №3251 про істотне зниження акцизу на імпорт б/в автомобілів, ймовірність прийняття якого в контексті вже прийнятого Державного бюджету України, а також рекомендацій МВФ - стає мінімальною.

 

 

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі