Конференція «Нова індустріалізація: виробничі можливості регіонів»
Конференція «Нова індустріалізація: виробничі можливості регіонів»

21 червня 2018 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у конференції «Нова індустріалізація: виробничі можливості регіонів», яка стала завершальним акордом проведеного Українського індустріального тижня та логічним продовженням найбільшої європейської події в галузі індустріальної політики – European Union Industry Day.

Захід відбувся за участю представників Мінекономрозвитку,  Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ GmbH), промислових підприємств, бізнес-об’єднань, дослідницьких та інноваційних організацій, інститутів громадянського суспільства, організований Торгово-промисловою палатою України. 

Український індустріальний тиждень охопив 13 регіонів України. За період 4-8 червня регіонами були представлені можливості своїх виробництв, аналітика потенціальних можливостей  та  сформувався зворотній зв`язок між суб`єктами на регіональному рівні та МЕРТ.

Фолькер Боде, заступник Директора Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ GmbH) зазначив, що сьогодні індустріальна політика є першочерговою в усіх країнах, і GIZ  має інструментарій «гарантування якості індустріальних політик» і готовий надати професійну експертизу в співпраці з МЕРТ, що забезпечить політичну сторону процесу індустріалізації.

Рікардо Кюльхайм, Директор проекту «Консультування підприємств у сфері енергоефективності» GIZ розповів про послуги, які надаються українським підприємствам в проведенні енергетичного аудиту, навчанні по енергоефективності та подальшому супроводженні проектів. 

У рамках тематичної сесії «Індустріальний тиждень у регіонах: презентація результатів проекту» відбулось представлення директором Департаменту промислової політики МЕРТ Олександром Черних доопрацьованого проекту стратегії індустріального розвитку, який дозволяє сфокусувати увагу на найважливіших аспектах для розбудови економіки.

Володимир Власюк, Директор «Укрпромзовнішекспертиза» презентував результати проведеного дослідження регіонів, яке показало ріст промислового виробництва та зростання можливостей на зовнішніх ринках для України. Разом з тим, експерт відзначив слабку зміну індустріального ландшафту України. Дефіцит кадрів, високі податки, ускладнена процедура в реалізації програми з відстрочки сплати ПДВ при імпортуванні обладнання – саме ці проблеми, на думку регіонів, ускладнюють ведення бізнесу.

У стратегії розвитку промислового комплексу буде використовуватись європейський підхід – смарт спеціалізації: регіони самі будуть обирати пріоритетні напрямки.

Друга сесія була присвячена механізмам та інструментам виробничого розвитку регіонів. Велику увагу спікери приділили необхідності розвитку індустріальних парків, зеленої економіки, а також підготовки трудових ресурсів. 

Президент Німецько-Української промислово-торгівельної палати Андреас Лір відзначив позитивні зрушення, які демонструє Україна останнім часом: ріст економіки, значні зміни в регуляції, відкриття нових напрямків експорту, покращення якості продукції, розвиток інфраструктури тощо. Як зазначив пан Лір, це розширює можливості для інвестування в Україну, і великі німецькі компанії, такі як Leoni, Kromberg & Schubert, відкривають в Україні нові заводи. Разом з тим, існують і проблеми, зокрема, масштабна міграція людей, відтак необхідно розвивати дуальну освіту як один з інструментів вирішення цього питання.

Важливим моментом в рамках проведення індустріалізації є налагодження комунікації на регіональному рівні між бізнесом, освітою та органами місцевого самоврядування, зазначив Голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук. 

На третій сесії було розглянуто аспекти розвитку промисловості Києва, зокрема, було презентовано основні характеристики промисловості столиці, проблемні питання та чинні інструменти підтримки, а також представлено успішні кейси розвитку компаній. 

 

Автор: прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі