Громадське обговорення результатів реалізації державної регуляторної політики та дерегуляції у сфері господарської діяльності
Громадське обговорення результатів реалізації державної регуляторної політики та дерегуляції у сфері господарської діяльності

21 лютого 2016 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у громадському обговоренні результатів реалізації державної регуляторної політики та дерегуляції у сфері господарської діяльності. Організатором заходу виступила Державна регуляторна служба України спільно з Громадською радою при ДРСУ і Програмою Агентства США з міжнародного розвитку «Лідерство в економічному врядуванні».

У громадському обговоренні взяли участь представники громадянського суспільства та бізнес-об’єднань, експерти, представники наукових кіл, органів державної влади, в тому числі народні депутати України.

Обговорювалися наступні питання:

Стан упровадження регуляторного законодавства органами влади;

Результати реформування дозвільної та ліцензійної систем;

Проблеми оптимізації контрольно-наглядової сфери;

Темпи дерегуляції в окремих галузях господарської діяльності.

Стан упровадження регуляторного законодавства органами влади представила Голова ДРСУ К. Ляпіна. Презентуючи результати роботи Служби за 2015 рік, очільниця ДРСУ звернула увагу присутніх на дотримання органами влади принципу передбачуваності регуляторної діяльності. Так, 40% проектів документів центральних органів державної влади і 20% - місцевої влади додатково включені до планів. Це означає, що реформи в нашій країні відбуваються хаотично, без перспективного бачення кінцевої мети. Крім того, велика кількість позапланових проектів документів свідчить про відсутність стратегічної комунікації з суспільством, оскільки експерти та профільні бізнес-асоціації не можуть спрогнозувати регуляторну політику держави як в цілому, так і окремого державного органу.

Невтішною виявилась інформація і про відповідність проектів регуляторних актів органів всіх рівнів вимогам та принципам державної регуляторної політики. За інформацією К. Ляпіної, 99% проектів супроводжувались аналізом регуляторного впливу, проте зміст аналізу не витримував жодної критики – аналізи не містили ні цифр, ні критеріїв, ні справжнього аналізу. За даними ДРСУ такі міністерства як Мінекономрозвитку, охорони здоров’я, соціальної політики, Мінфін та Міноборони обходили процедуру погодження проектів документів з Державною регуляторною службою України. І це якраз ті міністерства, у яких проводиться найбільше змістовних реформ. 

Звітуючи про стан виконання Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності очільниця ДРСУ зазначила, що успішність виконання Плану в розрізі сфер і галузей безпосередньо залежало від зацікавленості органів влади в тому чи іншому результаті. Так, наприклад, якщо держава була зацікавлена в покращенні рейтингу України в «Doing Business», то і виконано було 6 із 7 заходів. Лідерами в відсутності інтересу держави виступили такі сфери, як сфера державного нагляду (контролю), технічного регулювання та сфера ліцензування та дозволів. Там ситуації з виконання Плану дещо інша -  виконано 2 з 7, 2 з 3 та 32 з 46 заходів відповідно.

Підсумовуючи свій виступ, Голова ДРСУ  наголосила на пріоритетах роботи Служби на 2016 рік, з якими Ви можете ознайомитись у Звіті за 2015 рік та Презентації.

Представники бізнес-спільноти у своїх виступах лише підтвердили правдивість цифр щодо дерегуляції, оприлюднених Головою ДРСУ, К. Ляпіною. Зокрема, Голова Української таксомоторної асоціації А. Антонюк, зазначив, що в таксомоторній сфері результатом дерегуляції стало те, що ринок таксі наразі повністю знаходиться в тіні, країна повністю розбалансована, а реформи - непосильним тягарем лягають на легальний бізнес.

Директор Центру комерційного права В. Данішевська, виступаючи перед учасниками обговорення, звернула увагу присутніх на те, що регуляторна політика – це як парний танок, і тут, окрім звіту Державної регуляторної служби було б доцільно запровадити з наступного року і звіт громадськості про стан її участі в сфері регуляторної політики. Крім того, директор Центру презентувала Посібник з використання Тесту малого бізнесу (М-Тест), що запроваджений в Україні на виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р. № 1151  «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308».

Детально з матеріалами громадського обговорення Ви можете за посиланням 

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі