Федерації роботодавців автомобільної галузі у складі команди організації роботодавців разом з Міжнародною організацією праці обговорили реформування у сфері соціального захисту під час брифінгу
Федерації роботодавців автомобільної галузі у складі команди організації роботодавців разом з Міжнародною організацією праці обговорили реформування у сфері соціального захисту під час брифінгу

Вчора, 23 грудня 2015 року відбувся брифінг експертів у сфері соціального захисту за результатами навчання у Міжнародному навчальному центрі Міжнародної організації праці (далі – МОП). Цей брифінг було організовано за ініціативи Федерації роботодавців України за підтримки МОП. 

Серед учасників брифінгу, окрім представників Міністерства соціальної політики України, Федерації профспілок України, були присутні також і представники територіальних та галузевих організацій   роботодавців, у тому числі і Федерації роботодавців автомобільної галузі.

Захід був присвячений реформі системи соціального забезпечення в Україні, що має базуватись та відповідати Конвенції про мінімальні норми соціального забезпечення №102  (далі – Конвенція) Міжнародної організації праці, прийнятої у 1952 р.  

Конвенція складається з 15 розділів, зокрема:

1.Медична допомога,

2.Допомога по безробіттю, 

3.Допомога по старості, 

4.Допомога у разі хвороби, 

5.Допомога у разі трудового каліцтва або професійного захворювання, 

6.Сімейні допомоги

7.Допомоги по інвалідності, 

8.Допомога під час вагітності та пологів, 

9.Допомога у разі втрати годувальника, 

10.Норми періодичних виплат, 

11.Рівноправність осіб, що не є громадянами країни проживання

Відповідно до умов даного міжнародного документу, Україна, у разі її ратифікації, буде зобов’язана звітувати про її застосування, а також надавати інформацію про чинне законодавство, на базі якого реалізуються на практиці положення Конвенції. Юрій Курило, віце-президент Всеукраїнського об’єднання солідарності трудівників (ВОСТ-ВОЛЯ), зазначив, що всі розділи Конвенції, щодо розміру мінімального забезпечення є прийнятними для України і Уряд може ратифікувати її в повному обсязі. 

У ході брифінгу відбулася відеоконференція з Кеніче Хіросе, старшим спеціалістом  із соціального захисту Групи підтримки гідної праці та Бюро МОП країн Центральної та Східної Європи, який наголосив, що МОП готова підтримувати процес ратифікації Конвенції в Україні, яка наразі проходить етап обговорення у центральних органах державної влади. 

Із матеріалами брифінгу Ви маєте унікальну можливість ознайомитися у прикріплених файлах. 

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі