Друге спільне засідання галузевих підгруп робочої групи з розвитку “Екосистеми сталого транспорту та інфраструктури України”.
Друге спільне засідання галузевих підгруп робочої групи з розвитку “Екосистеми сталого транспорту та інфраструктури України”.

Очевидно, що в Україні існує ряд проблем у транспортній галузі та міській мобільності. Дороги переповнені бувшими у використанні старими і екологічно небезпечними автівками, існує проблема з парковками, а комунальний транспорт залишається на рівні розвитку, далекому від європейських країн.

Тож, 31 січня за підтримки Федерації автопрому України та Федерації роботодавців України відбулося друге спільне засідання галузевих підгруп робочої групи з розгляду питання “Друге спільне засідання галузевих підгруп робочої групи з розвитку “Екосистеми сталого транспорту та інфраструктури України”. Робоча група була створена наприкінці 2019-го року за ініціативи народного депутата України Олександра Юрченка, члена комітету з питань енергетики та ЖКП Юрченко та #АВЕРЕ УКРАЇНА, Європейської асоціації з електромобільності, сталого транспорту та інфраструктури України.

ФАУ разом з AVERE стала співорганізатором та активним учасником зустрічі.

Питання, що обговорювались:
1. Спільне бачення для ідеальної моделі та її впровадження.
2. Поточна ситуація.
3. Регуляторні проблеми та розриви.
4. Випадки дій місцевого самоврядування поза правовим полем та їх наслідки (зарядна інфраструктура).
5. Практичні кроки з удосконалення регуляторних норм та захисту існуючих досягнень

До засідання та обговорення долучились представники операторів зарядної інфраструктури для електротранспорту, організацій, що займаються розвитком велоінфраструктури, КМДА ( департамент ДТІ), офісу BRDO, КНУБА, школи ОСББ, молодіжних організацій –користувачів персонального електротранспорту.

В ході дискусії були сформовані пропозиції щодо:

- написання Концепції мультимодальності пасажирських та вантажних перевезень та створення відповідної інфраструктури;

- розробки проекту Закону про зарядні станції, що включав би дефініції, регламент їх встановлення, погодження, їх стандартизації та сертифікації;

- розробки Стратегії та плану розвитку архітектури міст для місцевих рад, з погляду сталої мобільності та впровадження планів щодо частки електротранспорту у місцевих перевезеннях. А також план проведення аудиту мобільності в місті – трекінг переміщень;

- ініціативи щодо офіційних звернень до органів влади (судів) про порушення законних прав власників зарядних електростанцій, права яких систематично порушують в деяких містах України.

Конструктивний діалог дав змогу спланувати наступну зустріч за змістом та завданнями, що на неї покладені.

Разом з тим, ми впевнені, що спільними зусиллями ми здатні до змін на краще!

Джерело: Прес-центр ФАУ
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі