18 травня 2018 року представники ФРА взяли участь у конференції «Регіональна політика в Україні: європейський вимір транскордонного співробітництва», під час якої було презентовано дослідження щодо ефективності використання прикордонними областями можливостей програм транскордонного та територіального співробітництва ЄС «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей».
Експерти Асоціації регіональних аналітичних центрів, що займалися підготовкою аналітичного звіту, зауважили, що 11 прикордонних областей України втрачають фінансування з європейських програм транскордонного та територіального співробітництва, оскільки їх стратегії регіонального розвитку часто не відповідають положенням стратегічних документів національного рівня в частині транскордонного співробітництва, а окремі обласні стратегії взагалі не розглядають транскордонне співробітництво як інструмент місцевого розвитку.
Лідерами з повноти відображення положень документів національного рівня щодо транскордонного співробітництва у стратегіях регіонального розвитку експерти назвали Львівську та Вінницьку області. Незадовільний рівень продемонстрували Чернігівська, Київська та Рівненська області, тобто ті регіони, які вперше включені до програм транскордонного та територіального співробітництва.
Спікери конференції також зауважили, що використання потенціалу програм територіального та транскордонного співробітництва ЄС для розвитку прикордонних областей України великою мірою залежить від активності представників місцевої влади у лобіюванні інтересів регіонів під час узгодження цих програм. Зокрема, керівник ГО «Центр транскордонного співробітництва» Юрій Вдовенко зазначив, що жодна з досліджених 11 областей, за винятком Львівської, не має конкретизованих механізмів фінансування проектів за рахунок коштів програм транскордонного та територіального співробітництва, що пов'язано з браком досвіду у місцевої влади. Разом з тим, програми транскордонного та територіального співробітництва дозволяють при залученні порівняно невеликої частки власних коштів отримати доступ до значних зовнішніх фінансових ресурсів ЄС.
Довідка: Конференція відбулась в рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей», який реалізує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Вадима Ігнатова можна назвати адептом електромобільності, який відстоював еколог... Читати далі
Продажі електромобілів зростуть втричі до 2025 року. Але цього все ще недостатнь... Читати далі
Світовий автопром лихоманить уже другий рік поспіль. Спочатку через пандемію Cov... Читати далі