Чергові намагання митного оформлення «євроблях»
Чергові намагання митного оформлення «євроблях»

25 січня 2021 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкти Законів № 4643-д “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби” та № 4644-д “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України”. Вже традиційно під егідою «вирішити питання раз і назавжди» запропоновані особливі умови митного оформлення вживаних транспортних засобів на іноземній реєстрації.

Законопроєкти №4643-д та №4644-д від 25.01.2021 - це намагання в четвертий раз змусити користувачів автомобілів на іноземній реєстрації провести їх митне оформлення і звільнити їх від сплати штрафів за порушення митних правил.

Проектами законів передбачено здійснення митного оформлення  транспортних засобів, які ввезені в Україну до 31 грудня 2020 року з порушенням митних правил (товарні позиції 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тони), 8711, та 8716 згідно з УКТ ЗЕД). Власники таких транспортних засобів щодо яких не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту повинні будуть сплатити символічну суму акцизного податку і податку на додану вартість, який нараховується на суму акцизу та штраф у розмірі 8500 гривень. Це  значно менше сум податків сплачених такими ж користувачами  «євроблях» у 2018-2019 роках.

У випадку прийняття законопроєктів пів року (а саме такий термін митного оформлення «євроблях») ввозити нові легкові автомобілі буде економічно не вигідно, - для чого сплачувати мито, акцизний податок та ПДВ, якщо можна сплатити символічну суму при ввезенні автомобіля, що був у користуванні.

Такі законодавчі ініціативи можуть спричинити обурення в суспільстві, адже власники «євроблях», які повірили державі та провели митне оформлення у пільговий період (листопад 2018  - березень 2019) будуть вважати себе ошуканими через значно менші суми податків, які сплатять  такі ж користувачі автомобілів на іноземній реєстрації. 

Зазначимо, що жодна цивілізована держава світу не допустить ведення торгів з тими, хто намагається ухилитися від сплати встановлених податків, підриваючи податкову систему та інститут самої держави. Федерація роботодавців автомобільної галузі проти прийняття законопроєктів №4643-д та №4644-д та чергового потурання власникам нерозмитнених авто на іноземній реєстрації. Ймовірно, тільки при запровадженні санкцій за недотримання норм чинного законодавства можна врегулювати ситуацію із вживаними європейськими авто  на українських дорогах.

Автор: Прес-служба ФАУ
REVIEW №82 (27.10.2021) Світова пандемія автопромисловості
REVIEW №82 (27.10.2021)

Світова пандемія автопромисловості

Дивитися далі