Чи можна врятувати український автопром
Чи можна врятувати український автопром

Поточний рік може стати найгіршим для українського автопрому за останні 15 років. Дев'ять вітчизняних автозаводів в серпні всі разом змогли випустити трохи більше 400 автомобілів і автобусів - це в 16 разів менше, ніж у кризовому 2009 році. За винятком АвтоКрАЗу, всі українські автозаводи практично повністю зупинилися. 

За даними асоціації Укравтопром, в січні-серпні 2014 року в Україні виробили 24816 транспортних засобів, що на 14,7% менше, ніж за аналогічний період 2013-го. 

Колись найбільше автопідприємство України, ЗАЗ (входить до складу корпорації УкрАвто Таріела Васадзе) випустив в серпні всього 33 автомобіля. Торік така кількість машин сходила з конвеєра в Запоріжжі за півдня. Трохи краще йдуть справи у Єврокару: за серпень зробили 157 автомобілів. Це на порядок менше, ніж роком раніше. 

Головні причини обвалу автовиробництва - економічний спад і девальвація гривні.

"Анексія Криму зменшила наш ринок збуту. Бойові дії на Донбасі чинять потужний тиск на споживчі настрої. У результаті попит на машини за період січень-серпень зменшився більш, ніж в два рази", - говорить голова асоціації Укравтопром Михайло Резник. 

Ще одна причина - втрата ринків збуту. За словами директора з маркетингу Групи компаній АІС Сергія Боровика, основний для України експортний ринок - РФ - закритий введеним там утилізаційним збором. Внутрішній ринок впав на 70%, і найближчим часом падіння триватиме. 

Запорізький завод з 15 жовтня йде на канікули, які триватимуть щонайменше три місяці. 

 

"Основне виробництво перейде в "сплячий" режим, але ЗАЗ продовжуватиме робити машинокомплекти для GM Єгипет і експорту автомобілів в Узбекистан і Білорусь. Завод працюватиме на мінімальній потужності. Сподіваємося, що через три місяці економічне падіння в Україні припиниться і завод зможе працювати більш активно", - розповіли в прес-службі УкрАвто.

REVIEW №89 (26.02.2026) Електричний заряд
REVIEW №89 (26.02.2026)

Електричний заряд

Дивитися далі