Плани автовиробників на електромобільність
Плани автовиробників на електромобільність

У рамках глобального плану з переходу на вуглецево-нейтральну економіку уряди багатьох країн здійснюють заходи щодо скорочення кількості авто на ДВЗ та планують впроваджувати заборони на продажі «традиційних» автомобілів. Про плани відмовитися від авто на ДВЗ заявила низка країн. Зокрема, Британія хоче впровадити заборону на продаж нових бензинових та дизельних автомобілів з 2030 року, а Франція планує досягти цієї мети до 2040 року. Із ініціативою заборони автомобілів із ДВЗ, яка почне діяти у 2025-2040-х роках, також виступили Норвегія, Данія, Нідерланди, Японія і ще ряд держав. У більшості з них існують програми підтримки покупців електричного транспорту та розвитку зарядної інфраструктури.

Підтримуючи глобальні тенденції, низка автовиробників анонсували ставки на виробництво автомобілів на електричних двигунах. Зокрема, американський автоконцерн Ford Motor Company готовий повністю відмовитися від виробництва легкових автомобілів на бензині в Європі до кінця цього десятиліття. Виключно на виробництво електрокарів перейде і Volvo Cars, який має намір поступово вивести зі свого глобального модельного ряду всі автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, включаючи гібриди, і продавати тільки повністю електричні автомобілі.

Британські автовиробники теж планують перекваліфікуватися на виробництво електромобілів. Зокрема, Jaguar Land Rover повністю перейде на електричні двигуни до 2025 року. Інший Британський автовиробник Bentley до 2026 року перейде виробництво «гібридів» та електрокарів, а вже в наступні 10 років взагалі відмовиться від «гібридів» на користь екологічно чистих авто. 

Німецький автоконцерн Volkswagen заявив, що розраховує випустити 1 мільйон електромобілів до 2023 року та продовжує пришвидшувати виробництво акумуляторних автомобілів у всьому світі. Ставку на виробництво нових моделей електромобілів оголосили Mercedes-Benz, BMW, Audi, Hyundai, Toyota, GM, Renault, Nissan, Volkswagen, Stellantis та SAIC. Уже цього року  Stellanti планує випустити 10 нових електричних моделей, а в найближчі 5 років 100 нових моделей електрокарів випустить компанія SAIC.

Плани зі збільшенням частки продажів електромобілів у Європі наявні у BMW, Daimler та Honda. Зокрема, Honda в наступні 2 роки має намір дійти до 100% продажів електрокарів в ЄС.

Автовиробники так чи інакше йдуть в ногу з тенденціями та технологіями, забезпечуючи розвиток електромобільності та створюючи екологічно дружні умови. Беззаперечно, що електромобільність уже не міф, а найближча реальність.

 

REVIEW №83 (01.02.2022) Підсумки 2021 року
REVIEW №83 (01.02.2022)

Підсумки 2021 року

Дивитися далі