Федерація організувала візит Заступника міністра економіки та очільника Закарпатської ОДА на заводи підприємств-членів ФРА
Федерація організувала візит Заступника міністра економіки та очільника Закарпатської ОДА на заводи підприємств-членів ФРА

Прямий діалог найбільших інвесторів регіону із владою відкрито.

У вівторок, 21 квітня очільник Закарпатської ОДА Василь Губаль спільно із заступником міністра економічного розвитку і торгівлі України Русланом Коржем за сприяння та організації Федерації роботодавців автомобільної  галузі України оглянули виробництво  підприємств-членів Федерації автомобільної галузі України, зокрема  ПрАТ «Єврокар» та ТОВ «Ядзакі-Україна». Заводи, які працюють на Закарпатті, є унікальними для держави та були збудовані у рамках дії спеціальної економічної зони, особливі умови якої дозволили залучити необхідні інвестиції.

На провідному автомобілебудівному заводі «Єврокар» гості взяли участь у запуску виробництва нової моделі Skoda Fabia. Лінія, яка розпочала роботу, дає повну зайнятість майже чотирьом сотням працівників. Це, безперечно, є важливим позитивним моментом для підприємства, яке останнім часом змушене було суттєво скоротити виробництво. До слова, за 2014-й рік на заводі вироблено 3649 автомобілів, при загальній проектній потужності  у 50 тисяч автомобілів на рік. Василь Губаль, який подякував засновникам і топ-менедменту, що й у такий складний час працюють над новими проектами, побажав компанії подальшого розвитку й запуску нових потужностей, а також якнайбільше нових споживачів в Україні та закордоном.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслан Корж висловив упевненість в тому, що новий автомобіль заводу «Єврокар» зможе гідно себе показати на вітчизняному автомобільному ринку.

«"Єврокар" – сучасне підприємство  практично із повним циклом, яке може задовольнити потреби не тільки українського ринку, а й експортного. Сподіваємося, що нинішня криза на автомобільних ринках буде подолана і підприємство запрацює на повну потужність. Ми, від імені Уряду, Міністерства економічного розвитку і торгівлі готові підтримувати підприємство, сприятимемо тому, щоб автомобільний ринок наповнювався якісною продукцією; будемо просувати наші українські автомобілі закордоном», - сказав заступник міністра. 

Поважні гості також ознайомились із виробничим процесом ТОВ «Ядзакі-Україна», українського підрозділу японської транснаціональної корпорації. Завод виготовляє електрокабельну продукцію для автомобільних двигунів і впевнено входить до переліку найбільших інвестиційних підприємств краю з персоналом у півтори тисячі осіб. Як наголошує  виконавчий директор заводу Мілош Босак, промисловості краю не вистачає умов для розвитку бізнесу, які зроблять доцільним відкриття та розширення існуючих виробництва. Наприклад, один із пунктів закону «Про ВЕЗ "Закарпаття"» унеможливлює для компаній, організованих у ній, організацію філій чи дочірніх підприємств. Водночас уже зараз ТОВ «Ядзакі-Україна» бачить перспективу у відкритті на Закарпатті трьох філій із залученням чотирьох сотень робітників у кожну. Звісно, якщо цьому сприятиме законодавство.

На потребах зміни в законодавстві, зокрема, наголошує і Володимир Панов, член наглядової ради ПрАТ «Єврокар», голова обласного об'єднання Організації роботодавців «Закарпаття», експерт із залучення інвестицій, який є координатором зустрічей голови ОДА та урядовця на провідних виробництвах краю. Він також акцентує на потребі відновлення довіри інвесторів до української влади. Адже тільки за таких умов Закарпаття може повернути темпи залучення іноземних інвестицій та організації підприємств високого стандарту, а це необхідне для пожвавлення економіки як регіону, так і країни. До слова, підприємства, які були створені завдяки ВЕЗ, підготували конкретні пропозиції стосовно внесення змін у законодавство, які б допомогли подолати повсякденними бюрократичними труднощами, полегшили б подальший розвиток виробництв і залучення інвестицій в українську економіку.

Нагадаємо, що Федерація роботодавців автомобільної галузі не раз наголошувала на необхідності стабільного законодавчого середовища та відновлення інвестиційної привабливості регіону, перш за все, через упорядкування та спрощення регуляторного середовища.

«Радий бачити підприємства, які прагнуть розвитку. Підхід до справи на цих підприємствах – дуже позитивний і конструктивний. Організація виробництва, керівництво – на найвищому світовому рівні. Вважаю, що українські компанії можуть навчитися на цих заводах технологіям управління. Наша ж як урядовців задача – підтримувати виробництва й прибирати бюрократичні бар’єри, відповідати на їхні побажання - звісно, у рамках повноважень», - сказав пан Корж на зустрічі з топ-менеджерами підприємств.

«Я разом з фахівцями міністерства вивчу пропозиції топ-менеджерів, узагальню їх – проблеми у них переважно спільні. Частину питань можна вирішити на рівні Кабінету міністрів, дещо шляхом змін до законодавства. Мета мого візиту – відчути стан справ в регіоні й допомогти вирішити на центральному рівні. Я вивчу всі проблемні питання та пропозиції, і дійсно Кабінет міністрів може бути й ініціатором змін до законодавства", - підсумував урядовець.

REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі