FAU position on the second reading of the draft Laws of Ukraine №3476 and № 3477 on stimulating the development of the electric transport industry in Ukraine
FAU position on the second reading of the draft Laws of Ukraine №3476 and № 3477 on stimulating the development of the electric transport industry in Ukraine

Федерація роботодавців автомобільної галузі, до складу якої входять ПрАТ «Єврокар», ПрАТ «Концерн – Електрон», АТ «АК «БОГДАН МОТОРС»  висловлює позицію щодо наступного. 

Сучасні світові тенденції автопрому почали переміщуватися в сторону автомобілів з електродвигунами і у нашої країни з`являються великі можливості стати виробничим майданчиком електротранспорту для глобальних світових авто концернів і розвивати національний автопром разом з ними.

Сьогодні в Україні є виробничі потужності для виробництва транспортних засобів і бажання виробляти їх. Але, на жаль, відсутні умови, які б привернули увагу світових автовиробників для розміщення своїх виробництв у нашій країні.

І такими умовами могли б стати економічні стимули, які запропоновані законопроектами.

«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні» за номером 3476 та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні» за номером 3477.

Ми розуміємо, що на часі є більш глобальні питання, які потребують розгляду, а законопроектів, редакція яких повністю задовольняла всіх учасників ринку, не існує. 

Тому ми всіляко підтримує законодавчі ініціативи народних депутатів, дії Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України направлені на створення сприятливих умов для виробництва електромобілів, трамваїв, тролейбусів, зарядних пристроїв, комплектуючих виробів, а також стимулювання попиту на них.

Прийняття законопроектів №3476, 3477 може стати поштовхом для розвитку національного виробництва екологічного транспорту і послужити сигналом до початку переговорів з потенційними інвесторами щодо розміщення їх виробництв на нашій території.

Тому Федерація роботодавців автомобільної галузі просить підтримати розгляд у другому читанні проєктів Законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні» за номером 3476 та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні» за номером 3477, яке заплановане на 13 липня 2021 року і прийняти їх в цілому.

Author: Прес-служба ФАУ
REVIEW №83 (01.02.2022) Results of 2021
REVIEW №83 (01.02.2022)

Results of 2021

See more