Official position on the introduction of quarantine and other restrictive measures in Ukraine
Official position on the introduction of quarantine and other restrictive measures in Ukraine

Федерація роботодавців автомобільної галузі у зв’язку із запровадженням карантину та інших обмежувальних заходів на території України, з метою недопущення масового поширення коронавірусу COVID-19, та на виконання Постанов Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 року та №215 від 16.03.2020 року, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) повідомляє про наступне.
 
Члени Федерації роботодавців автомобільної галузі як соціально відповідальний бізнес всіляко підтримують та впроваджують дії, рекомендовані МОЗ і спрямовані на упередження та непоширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Водночас, дилерські мережі компаній-членів Федерації роботодавців автомобільної галузі мають законодавчо визначені зобов’язання перед своїми клієнтами. Так, частиною 5 ст. 6 Закону України «Про захист прав споживачів» (далі Закон) передбачено обов’язок Виробника (виконавця) забезпечити технічне обслуговування та гарантійний ремонт продукції, а також її випуск і поставку для підприємств, що здійснюють технічне обслуговування і ремонт, у необхідному обсязі та асортименті запасних частин протягом усього строку її виробництва, а після зняття з виробництва – протягом строку служби, в разі відсутності такого строку – протягом десяти років.

Фактично потужності станцій технічного обслуговування автомобільних дилерів є об’єктами критичної інфраструктури, які ремонтують і обслуговують транспортні засоби, в тому числі авто медичних працівників, співробітників МЧС, поліції та осіб, для яких авто є єдиним транспортом у зв’язку із віддаленим розташуванням продуктових магазинів, аптек, лікарень тощо. Відповідно, критично важливим, особливо в період дії обмежувальних заходів, є підтримання службового, комунального та особистого транспорту громадян в справному стані, що відповідатиме вимогами безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки.

17.03.2020 року Верховною радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» №530-ІХ, відповідно до пп.2 п.2 Прикінцевих положень якого передбачено право власників підприємства, установи, організації або уповноваженим органом змінювати режим роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема щодо прийому та обслуговуванню фізичних і юридичних осіб.

Але у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 року у редакції від 16.03.2020 року “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі Постанова) - заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів побутового обслуговування населення.

Тому на сьогодні виникла ситуація коли Дилерські центри виробників і імпортерів транспортних засобів зобов’язанні виконувати вимоги Закону та забезпечувати технічне обслуговування, гарантійний ремонт продукції, а також її випуск і поставку, але ці зобов’язання не можливо виконати через вимоги Постанови.
З урахуванням суспільної важливості безперервної роботи елементів критичної інфраструктури, вважаємо вкрай важливим:

  • Кабінетом Міністрів України уточнити підпункт 3 пункту 2 Постанови, а саме про виключення з переліку суб’єктів господарювання, робота яких забороняється на період дії карантину, суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з продаж нових транспортних засобів та діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів;
  • МВС України розглянути можливість дозволити реєстрацію нових легкових транспортних засобів в СЦ МВС, які будуть працювати в черговому режимі.

Зі своєї сторони дилерські підприємства готові забезпечити безперебійне обслуговування автомобілів, мінімізуючи контакти з безпосередніми клієнтами шляхом онлайн записів та доставки транспортних засобів на СТО власними силами, при цьому зберігаючи мінімально необхідну кількість персоналу СТО та автоцентрів, що будуть забезпечені засобами індивідуального захисту з метою недопущення розповсюдження вірусу.

Це дозволить не зупиняти роботу автоцентрів, перевівши всі комунікації в онлайн режим, та забезпечити своєчасне, якісне та безпечне отримання органами державної влади, місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами критично необхідних послуг з ремонту та сервісного обслуговування транспортних засобів, а також отримання автотранспортних засобів для індивідуального пересування з метою нерозповсюдження вірусної інфекції.

Author: Прес - служба ФАУ
REVIEW №76 (28.04.2020) Сучасні виклики для автопрому
REVIEW №76 (28.04.2020)

Сучасні виклики для автопрому

See more