Volkswagen and Northvolt will build a gig factory for the production of batteries for electric vehicles in Germany
Volkswagen and Northvolt will build a gig factory for the production of batteries for electric vehicles in Germany

Volkswagen AG і Northvolt AB створили спільне підприємство 50/50 для будівництва заводу з виробництва літій-іонних акумуляторів. Будівництво заводу заплановано в Зальцгіттері (Нижня Саксонія) на 2020 рік. Початок виробництва стартує в кінці 2023 року - початок 2024 року. Первісний річний виробіток повинен скласти 16 ГВт⋅ч.

Створення спільного підприємства є результатом угоди, яку обидві сторони уклали в червні. Частина з € 900 млн, інвестованих Volkswagen, надійде в спільне підприємство. Інша частина потрапить прямо до Northvolt. Volkswagen отримав близько 20% акцій шведського виробника акумуляторів і місце в наглядовій раді.

Стефан Соммер, член правління Volkswagen AG, відповідальний за закупівлі, та член наглядової ради Northvolt AB, відзначили, що акумуляторні елементи є ключовим компонентом для електричної мобільності. Тому Volkswagen і Northvolt разом просувають ефективне виробництво батарейних елементів в Європі, щоб прискорити спільну діяльність з виробництва акумуляторів.

Фредрік Хедлунд, генеральний директор нового спільного підприємства і колишній директор зі стратегічного планування Northvolt, вважає, що будівництво гігафабрики в Німеччині разом з Volkswagen дозволить Northvolt ще більше збільшити виробничу потужність елементів батарей, що надасть значний вплив на електрифікацію в Європі.

В рамках стратегії електрифікації тільки у Volkswagen Group річний попит складе більше 150 ГВт⋅ч з 2025 року в Європі, а також в Азії на тому ж рівні.

Volkswagen Group планує запустити майже 70 нових електричних моделей в найближчі 10 років. В результаті прогнозована кількість автомобілів, які будуть створені на електричних платформах в наступному десятилітті, збільшиться до 22 мільйонів. Тому до 2023 року Volkswagen інвестує понад € 30 млрд в електрифікацію парку. Розширення електричної мобільності є важливим кроком на шляху до нейтрального балансу CO2. Volkswagen підписав програму декарбонізації, націлену на досягнення до 2050 року балансу, нейтрального по відношенню до CO2, у всіх областях від парку до виробництва і адміністрації. Таким чином, Volkswagen повністю прихильний паризьким кліматичним цілям.

REVIEW №76 (28.04.2020) Сучасні виклики для автопрому
REVIEW №76 (28.04.2020)

Сучасні виклики для автопрому

See more