Зустріч представників Міністерства Економічного розвитку і торгівлі України з представниками Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС
Зустріч представників Міністерства Економічного розвитку і торгівлі України з представниками Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС

24 травня 2016 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі України взяли участь у зустрічі представників Міністерства Економічного розвитку і торгівлі України з представниками Робочої групи 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (далі – РГ З ПГС).

Впродовж зустрічі представники Мінекономрозвитку поінформували представників РГ З ПГС про підсумки першого засідання Комітету Асоціації Україна – ЄС у торговельному складі (12 -13 квітня, м. Київ), основні функціонування ПВЗВТ у І кварталі 2016 року.

Першими результатами дії ПВЗВТ з ЄС за перші 4 місяці 2016 року став приріст експорту (січень-квітень) певних товарних позицій, а саме продовольчих товарів та напоїв, транспортних засобів та споживчих товарів. Про пожвавлення економічних та торгівельних зв’язків між ЄС та Україною свідчить також приріст імпорту продовольчих товарів та напоїв, промислових товарів, засобів виробництва, транспортних засобів та споживчих товарів (більш детально в з тенденціями роботи ПВЗВТ Україна-ЄС можна ознайомитись в додатку). За результатами першого кварталу 2016 року було видано 20 тісяч сертифікатів преференційного походження експортерам та зареєстровано 66 уповноважених експортерів в рамках інституту уповноваженого експортера. МЕРТ в подальшому концентруватиме зусилля на лібералізації торгівельного режиму та на приєднанні до ПанЄвроМед конвенції.

У ході дискусії було обговорено практичні аспекти реалізації ПВЗВТ, пріоритетні кроки для максимізації переваг вітчизняної економіки від ПВЗВТ, а також подальші напрями та формат взаємодії Мінекономрозвитку з РГ З ПГС.

Зі свого боку представники РГ3 УСПГС підняли питання щодо необхидності:
1. Налагодження зворотнього зв'язку від ринку з метою моніторингу оцінки якості управлінських рішень, які ухвалюються на державному рівні з метою реалізації зобов'язань за ПВЗВТ.
2. Створення реального механізму участі представників громадянського суспільства та експертного середовища у процесі підготовки таких управлінських рішень.
3. Постійного та повного інформування громадськості про наявність та хід реалізації проектів міжнародної фінансової допомоги та реальне залучення громадянського суспільства до їх виконання.
4. Створення комунікативного майданчику (ХАБУ) для пошуку партнерів, вирішення (супроводження) проблемних запитів від ринку.
За результати зустрічі очікується формування пропозицій щодо подальшого формату співробітництва МЕРТ та громадянського суспільства та делегування представників РГ 3 до складу Дорадчої групи з питань сталого розвитку відповідно о вимог ст. 299 Розділу 13 "Торгівля та сталий розвиток" УА.

Деталі зустрічі можна переглянути у прикріплених матеріалах.

Автор: Прес - служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі