Визначені п’ять першочергових кроків для подолання корупції
Визначені п’ять першочергових кроків для подолання корупції

Представники Федерації роботодавців України на прес-конференції 13 березня повідомили про рішення бізнесу щодо п’яти першочергових кроків для подолання корупції. З цією метою щороку на розвиток економіки має бути виділено 160-200 мільярдів гривень.

За підрахунками ФРУ, протягом останніх чотирьох років держава втратила 500 млрд. грн. Найбільш помітно корупція виявлялася у податковій і митній сферах, у судовій системі та правоохоронних органах. За словами заступника Голови Ради ФРУ Дмитра Олійника, цих грошей вистачило б на сплату близько 330 млн. середньомісячних пенсій.

Дмитро Олійник також заявив, що ліквідація корупції сприятиме збільшенню ВВП на 5-6%. Таким чином, стане можливим створення нових робочих місць.

Серед основних першочергових кроків на шляху до подолання корупції в Україні на перше місце Федерація ставить відкритість. Усі операції мають бути відкритими. Про будь-які порушення чиновники та підприємці мають повідомляти негайно.

Голова Федерації роботодавців автомобільної галузі України Олег Боярин, що представляв інтереси галузі під час прес-конференції вважає, що класичний бізнес в Україні знаходиться на межі зникнення. Натомість риси бізнесу дедалі більше набувають прокуратура та суди. Їхня діяльність повсякчас носить комерційний та виключно прибутковий характер. На думку Боярина, зміна керівництва не вирішить проблеми, відтак необхідна докорінна зміна самої системи, зокрема, податкової. Зниження кількості податків, яких в Україні налічується близько тридцяти дозволить не тільки спростити надто складну та заплутану систему нарахування податків та звітності, а й призведе до відсутності необхідності у такому інституті як податкова міліція.

Олег Боярин заявив, що Федерацію цікавлять лише реальні програми економічного росту, на базі конкретних показників, статистики з можливістю зробити якісну та кількісну оцінку результатів діяльності державного апарату. Відтак, лозунгів Уряду вже давно недостатньо, а всі дії будуть предметом детального аналізу бізнесу. 

Нагадаємо, що автомобільна галузь також повсякчас відчуває корупційний тиск. Зокрема, це стосується податків. Яскравим прикладом є нещодавні проблеми корпорації «Богдан». Нагадаємо, що у лютому цього року корпорація збільшила виробництво легкових автомобілів в 4,9 рази порівняно з цим періодом минулого року.

Президент корпорації «Богдан» Олег Свинарчук вважає, що платник податків зажди правий. За його словами, сьогодні в Україні необхідно створити умови, за яких би податкові органи виступали захисниками бізнесу, а не виконували каральні функції та політичні замовлення. Уся діяльність колишнього Мінсдоху була спрямована на знищення бізнесу. Ті кричущі факти зловживання положенням та незаконним втручанням в діяльність підприємств сьогодні мають бути розслідувані правоохоронними органами, та мають стати навчальнимматеріалом «як робити не треба». На підприємствах, що входять до складу корпорації «Богдан», було проведено 3 планові та 13 позапланових перевірок. Під час цих «рейдерських атак» незаконно вилучались документи та комп’ютерна техніка, - розповідає Свинарчук.

Підприємства безпідставно звинувачували в фіктивному експорті продукції. У намаганнях довести правоту компанії шукали правди в «кишенькових» судах, які правили судочинство не у відповідності до закону, а з виходу політичної кон’юнктури та, ймовірно, замовлення. Численні судові рішення першої інстанції, підтверджують безпідставність висновків Актів перевірок та їх невідповідність фактичним обставинам справи та вимогам податкового законодавства. Скасовуючи правомірні рішення судів першої інстанції, суди апеляційної інстанції, за прямою вказівкою Мінздоху, посилаються на законодавство, якого не існує, без пояснення порушення законодавства платником податків, суд робить висновок, що його дії є незаконними

У результаті, корпорація «Богдан» працюватиме над вирішенням питання корумпованості в Україні. За словами Свинарчука, на прикладі податкового «терору» на підприємствах корпорації «Богдан» будуть розроблені та винесені на розгляд пропозиції щодо удосконалення роботи оновленої податкової інспекції. 

Нагадаємо, що Федерація роботодавців автомобільної галузі України на початку цього року вже зверталася до нового Уряду з приводу стратегії розвитку вітчизняної автомобільної галузі. 

Джерело: Прес-служба Федерації
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі