«Регіональний розвиток та промислова політика: сучасний досвід Румунії»
«Регіональний розвиток та промислова політика: сучасний досвід Румунії»

6 липня 2017 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у засіданні круглого столу «Регіональний розвиток та промислова політика: досвід Румунії». Захід відбувся під егідою Комітету з питань промислової політики та підприємництва за сприяння Агенції «Спільні Зусилля» та Української асоціації Римського клубу.

Головним спікером був відомий румунський державний та політичний діяч Еміль Бок, який 5 років був Прем'єр-міністром (2008-2012) та чотири рази обирався мером міста Клуж-Напока.

Еміль Бок поділився рецептами економічного зростання, зокрема, він приділив увагу питанням фіскальної дисципліни, створення робочих місць, спеціалізації країни на конкурентних перевагах, розвитку місцевого самоврядування. Румунський державний діяч особливо акцентував:

1) Фіксальна дісципліна: в «гарні часи» не витрачати всі кошти, а зменшувати дефіцит держбюджету та формувати резерви розвитку для «важких часів».

2) Головна ставка має бути на робочі місця. Створення робочих місць з належною оплатою праці – краща форма соціального захисту населення. Саме робота і зарплата дає можливість людям подбати про себе. Для цього державі потрібно інвестувати в інфраструктуру, встановлювати податкові стимули, фінансово підтримувати розвиток підприємництва.

3) Чіткі пріоритети. Необхідно визначити конкурентні переваги країни та сприяти їх розвитку. При цьому, як зазначив пан Бок, інфраструктура, промисловість, інновації – універсальні пріоритети.

4) Місцеве самоврядування: вивільнити енергію розвитку регіонів, розкрити потенціал територіальних громад, надати привабливі «правила гри» та стимули для місцевого розвитку. «Щоб розробити правильну стратегію та зробити країну сильніше – треба обов’язково починати з ідей локального рівня. Місцевий рівень дає потужний поштовх для розвитку», – наголосив Еміль Бок.

 

Досвід пана Бока, прем’єрство якого було надзвичайно ефективним, хоч і припало на часи гострої економічної кризи, є актуальним та корисним для України.

REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі