Раді вітати нового члена у складі Федерації автопрому України - Концерн "Електрон"
Раді вітати нового члена у складі Федерації автопрому України - Концерн "Електрон"

Наприкінці червня  до нас приєднався Концерн "Електрон" - компанія з багаторічним досвідом у транспортному машинобудуванні.

Президентом - Головою правління ПрАТ «Концерн-Електрон» є Бубес Юрій Григорович.

У склад ПрАТ «Концерн-Електрон» входять 15 науково-виробничих та промислових підприємств. Головними напрямками діяльності концерну є дослідження, розробка технологій та виробництво наноматеріалів для потреб мікро радіоелектроніки, машинобудування, автомобільне обладнання, виробництво електропобутової техніки, електродвигунів, полімерна індустрія, розробка і виробництво  спеціальної техніки  та ін.

Сукупність технологічних можливостей підприємств концерну стала базою розвитку нового стратегічного напрямку діяльності – транспортного машинобудування. Завдяки внутрішній кооперації розгорнуте машинобудівне виробництво з виробництва сучасних низько підлогових трамваїв, тролейбусів, електробусів, міських автобусів власної розробки.

Інформація про основні підприємства:

Завод «ЕлектронМаш» (www.eltrans.electron.ua)  – це сучасний машинобудівний завод повного циклу виробництва, що спеціалізується на проектуванні та виготовленні комунального транспорту — трамваїв, тролейбусів, електробусів, автобусів — технічний рівень яких відповідає світовим вимогам щодо безпеки, комфорту та надійності.

Модельний ряд трамваїв ЕЛЕКТРОН містить вагони, що складаються з трьох, п’яти-, семи- та більше секцій для колій шириною 1000 мм, 1435 мм та 1524 мм.

Тролейбус Т19101 «Електрон» - повністю низькопідлоговий міський транспортний засіб підвищеної комфортності, загальною пасажиромісткістю 106 чоловік (у т.ч. 34  місць для сидіння), який сповна відповідає європейським вимогам  перевезення пасажирів.  Заводом розроблено й тролейбус із автономним ходом до 20км.

Електробус «Електрон» моделі Е19101 розрахований для перевезення до 100 пасажирів з його пробігом без підзарядки батарей складає понад 200 км. Електробус успішно експлуатується на маршрутах Львова з 2015 року і перевіз близько 1 млн. пасажирів.

Низькопідлогові міські автобуси «Електрон» оснащені потужним і економічним дизельним двигуном Cummins (США), який відповідає екологічному стандарту Євро 5 та Євро 6, а також трансмісією та ходовою частиною провідних європейських виробників.

Спільне українсько-німецьке підприємство «Сферос-Електрон» (www.spheros.electron.ua) - виробник  кліматичних систем, в тому числі рідинних, повітряних та електричних опалювачів та кондиціонерів різних типів, що застосовується а автомобільній техніці

В 2016 році підприємство «Сферос-Електрон» інтегрувалось у діяльність міжнародної компанії Valeo Thermal Systems Business Group  і змінило назву на  «Сферос -Валео  Термо». Міжнародна компанія  Valeo є одним з найбільших виробників автозапчастин,  її продукцією компанії користуються Ford, Chrysler і General Motors,  BMW, Volkswagen, MAN,  Porsche,  Iveco,  Fiat, Nissan, Honda, Suzuki, Subaru, Toyota,  Citroen,  Renault та інші автозаводи.

В концерні успішно працює дочірнє підприємство Науково-виробниче підприємство «Електрон-Карат» (www.carat.electron.ua) на якому розгорнуто  перше і єдине в Україні промислове виробництво світового рівня найсучасніших наноматекріалів, а також  унікальний комплекс вирощування  монокристалів та інших наукоємких новітніх матеріалів для потреб мікро- та радіоелектроніки.  Визнанням досягнень у технологіях вирощування кристалів складних оксидів стала участь підприємства у виконанні грандіозного міжнародного проекту Європейського Центру ядерних досліджень (CERN -Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) зі створення Великого адронного колайдера в частині виготовлення монокристалічних детекторів електромагнітного випромінювання.

Окреме конструкторське бюро «Текон-Електрон» спеціалізується на розробці і виробництві   військової  техніки   - оптико-електронних систем наведення для авіації та бронетехніки, телевізійних головок самонаведення високоточних авіаційних ракет, навігаційних приладів для авіації, моніторів, об’єктивів та ін.

Завод «Полімер-Електрон» (www.polymer.electron.ua)  створений у 1996 році як дочірнє підприємство корпорації «Електрон». Підприємство спеціалізується на розробці та виготовленні виробів з пластмаси, пінополістирольної упаковки та інструментальному виробництві.

«Полімер-Електрон» виготовляє продукцію різного рівня складності – від найдрібнішої до габаритної будь-якої конфігурації, таких як корпуси телевізорів, моніторів, сидіння для стадіонів та транспорту, елементи побутової техніки, фасонні частини для поліетиленових труб діаметром від 50 до 400 мм  тощо.

З вересня 2014 року на Телевізійному заводі «Електрон» започатковано новий напрямок діяльності – розробка та виробництво електронних систем для транспорту: мультиплексних CAN-систем керування низьковольтними колами транспортних засобів, система керування тяговими акумуляторними батареями електробуса (BMS).

Завод «Електронпобутприлад» (www.epp.electron.ua) – провідне спеціалізоване підприємство України з серійного виробництва електропобутової техніки та двигунів постійного та змінного струму.

Базовий напрямок діяльності заводу – виробництво електродвигунів постійного та змінного струму потужністю до 500 Вт, що застосовуються в якості електроприводів у промислових та побутових електроустановках у різних галузях, у тому числі для залізничного та міського транспорту, автомобільної та харчової промисловості, для сільгосппідприємств та спецтехніки.

ФЛК «Електрон-Лізинг»  пропонує оперативний лізинг (оренда) виробничих, складських та офісних приміщень (www.flc.electron.ua)

Автор: Прес-служба ФАУ
REVIEW №78 (23.11.2020) Українська greendream
REVIEW №78 (23.11.2020)

Українська greendream

Дивитися далі