Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в розширеному засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України
Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в розширеному засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

 

3о жовтня 2015 року відбулось розширене засідання Ради підприємців при КМУ, окрім постійних членів Ради на зустрічі були присутні 130 вітчизняних експерта, представники національного бізнесу та 57 бізнес-асоціацій. Крім представників громадськості та бізнесу участь в роботі Ради підприємців взяли також депутати Верховної Ради України – В. Галасюк,  О. Продан, Н. Южаніна та інші.

 

В порядок денний було включено три надважливих для бізнесу питання:

 

  1. Концепції податкової реформи та їх можливий вплив на розвиток бізнесу в Україні.

  2. Ініціатива Державної фіскальної служби щодо реформування податкової міліції.

  3. Впровадження в Україні SME-testяк інструменту державної регуляторної політики для систематизованої оцінки нормативно-правових документів в Україні.

 

 

 

Бачення депутатів Верховної Ради України щодо податкової реформи представляла Голова комітету з податкової та митної політики, народній депутат ВРУ Н. Южаніна.

 

Презентуючи законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації» №3357 від 26.10.2015 р. Голова податкового комітету зазначила, що основними положеннями запропонованої реформи  є кардинальна реорганізація структури і функцій Державної фіскальної служби, розширення електронних сервісів адміністрування податків, зменшення навантаження на фонд оплати праці, перехід до оподаткування розподіленого прибутку, вдосконалення загальної системи оподаткування доходів фізичних осіб, виправлення недоліків системи електронного адміністрування ПДВ.

 

Підсумовуючи зазначену інформацію, пані Южаніна наголосила, що ініціатори законопроекту щодо податкової лібералізації очікують підтримки вітчизняного бізнесу, оскільки саме від їх позиції залежить доля податкової реформи.

 

Представники вітчизняного бізнесу та бізнес-асоціації, коментуючи запропонований народними депутатами варіант податкової реформи, в свою чергу, звернули увагу авторів на ряд норм, що потребують суттєвого доопрацювання аж до повного виключення з тексту законопроекту.

 

Перш за все,  бізнес звернув увагу представників депутатського корпусу на те, що країна наразі заборгувала вітчизняним підприємствам більше 46 млрд. грн., які вона отримала в результаті авансових внесків з податку на прибуток,  депонування коштів на електронних рахунках (електронна система адміністрування ПДВ) та непогашення від’ємних залишків ПДВ. Саме тому,  бізнес вважає неприйнятним продовження функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, що показала свою неспроможність боротися з податковими ямами та в результаті чого бюджет не отримав ніяких додаткових надходжень (аналіз наведений в додатках до даного матеріалу).

 

По-друге, що стосується ставок податків, запропонованих групою депутатів, то бізнес звертає увагу на обов’язковість проведення спеціальних розрахунків з метою вивчення економічної ефективності запровадження тієї чи іншої ставки податку.

 

По-третє, бізнес наголошує на необхідності запровадження мораторію на внесення будь-яких змін,що стосуються спрощеної системи оподаткування.

 

За результатами вказаних обговорень, бізнес дійшов спільної думки щодо необхідності організувати та провести найближчим часом Національний форум українського бізнесу з участю перших осіб держави.

 

Розгляд другого та третього питань були перенесені на наступне засідання.

 

Автор: Пресс-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі