Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі України взяли участь у другому засідання Громадянської платформи Україна-ЄС 11 лютого в Брюсселі
Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі України взяли участь у другому засідання Громадянської платформи Україна-ЄС 11 лютого в Брюсселі

Друге засідання Громадянської платформи Україна-ЄС було зосереджено на питанні необхідних реформ в боротьбі з корупцією та в енергетичній політиці, а також був обговорений стан справ з реалізації Угоди про асоціацію між Європою та Україною.

Відкрив засідання Громадянської платформи Україна-ЄС президент EESC - Джордж Дейсіс, він підкреслив прихильність ЄС до міцного партнерства з усіма країнами Європейського сусідства. «Дана Платформа принесе додаткову цінність процесу об'єднання,однак, цей процес повинен включати й громадянське суспільство та не обмежуватися лише технічним діалогом між урядом України та органами ЄС .", - наголосив пан Дейсіс.

Ця Платформа, створена в 2015 році, являє собою форум для великої групи представників українських НУО, організацій роботодавців, зокрема, Федерації роботодавців автомобільної галузі України, та профспілок для зустрічі зі своїми європейськими колегами."Дана Угода знаменує собою новий етап в співробітництві між нашими громадянськими суспільствами", - підкреслив співголова Платформи з української сторони Олександр Сушко.

В результаті переговорів була прийнята спільна декларація, в якій підкреслюється, що всі умови реформи нерозривно пов'язані з боротьбою проти корупції, а також було важливо створити повністю незалежну судову систему та сучасний держапарат, прийняти закони, що стосуються фінансування політичних партій і політичної реклами, щоб забезпечити свободу преси і ефективного конкурентного законодавства для захисту всіх економічних суб'єктів.

З приводу енергоресурсів, Платформа підтримує прагнення України стати невід'ємною частиною загального енергетичного ринку ЄС, який в свою чергу закликав розглянути майбутнє членство України в Європейському Союзі енергії. Самі ж учасники обговорення підтримали цю ідею як безпрограшну для обох сторін, так як це призведе до збільшення енергетичної безпеки та більш тісної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС.

 

До тексту декларації також увійшла одна з основних позицій делегації, зокрема питання присвячені ЗВТ (недостатність квот та високі мита). Відтак, згідно з узгодженим текстом декларації, представники ЄС підтримали наміри України на переглядання положення та тарифних графіків ЗВТ найближчим часом та відзначили важливість даного питання.

Автор: Прес - служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі