"Останній шанс" в четвертий раз
"Останній шанс" в четвертий раз

З 15 червня 2021 року набрали чинності закони, які дозволяють зареєструвати «євробляхи» на пільгових умовах.

Законами “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби” № 1402-ІХ та “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України” № 1403-ІХ тимчасово введено пільговий режим розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, який діятиме з 15 червня до 12 грудня 2021 року. Це намагання в четвертий раз змусити користувачів автомобілів на іноземній реєстрації провести їх митне оформлення.

Попередньо прийняті Закони України від 31 травня 2016 року No 1389-VIII «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку Вживаних транспортних засобів» та від 08.11.2018 No 2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» вже змінили структури перших реєстрацій в Україні.  Це призвело до того, що сьогодні з п'яти зареєстрованих – чотири легкові автомобілі, що були у користуванні.

Законами, які набрали чинності, передбачено здійснення митного оформлення транспортних засобів, які ввезені в Україну до 31 грудня 2020 року з порушенням митних правил (товарні позиції 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тони), 8711, та 8716 згідно з УКТ ЗЕД). Власники таких транспортних засобів, щодо яких не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, повинні добровільно сплатити до державного бюджету 8500 грн. Розмитнити більшість «євроблях» тепер можна буде, сплативши акциз (залежно від віку автомобіля, типу та об’єму двигуна) до 1000 євро. Це  значно менше сум податків сплачених такими ж користувачами  «євроблях» у 2018-2019 роках.

За даними, які були озвучені на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики 21 січня 2021 року, сьогодні в Україні їздить від 400 до 500 тисяч не оформлених вживаних автомобілів на іноземній реєстрації.

У результаті митного оформлення 400 тисяч «євроблях» за запропонованими ставками акцизного податку бюджет може отримати близько 9 млрд гривень. При митному оформленні такої кількості авто за ставками без введення  пільгового режиму бюджет отримав би близько 26 млрд грн. Це майже втричі більше надходжень до бюджету.

Держава дала черговий шанс легалізувати в Україні ті транспортні засоби, які давно вже мали бути зареєстровані та за рахунок яких мав би поповнитись бюджет країни. Проте, навряд чи варто сподіватися на добропорядність осіб-власників "євроблях", які замість розмитнення транспортних засобів чекають та вимагають чергових послаблень. Федерація автопрому України висловлювала позицію проти ввезення металобрухту з Європи та погіршення екологічної ситуації за рахунок таких автівок. Тому, сподіваємось, це остання крапля потурання від держави.

REVIEW №82 (27.10.2021) Світова пандемія автопромисловості
REVIEW №82 (27.10.2021)

Світова пандемія автопромисловості

Дивитися далі