"Нова, модна, європейська країна - ось вища мета, за яку ми повинні боротися!" - В. Панов
"Нова, модна, європейська країна - ось вища мета, за яку ми повинні боротися!" - В. Панов

24 травня 2016 року в Києві відбулось чергове засідання Ради Федерації роботодавців України. Для участі в засіданні Ради були запрошені керівники галузевих та територіальних організацій роботодавців з різних куточків України. Обласне об'єднання організацій роботодавців «Закарпаття» на даному заході представляв Голова організації Володимир Панов, який у своєму виступі окреслив власну позицію щодо сучасних українських економічних (і не тільки) реалій.
У своєму виступі В. Панов акцентував увагу на кількох проблемах.

 

«ПРОБЛЕМА ПЕРША: державний менеджмент, роль і місце Федерації роботодавців України в державному управлінні.
Найсерйознішим кризою в Україні сьогодні є криза державного управління, як, втім, і всі 24 роки незалежності країни. Це була головна криза, яка не дозволяє підняти країну на більш високий рівень розвитку і вивести її з зневіри.
У ситуації, коли країна перебуває в перманентній стагнації державного менеджменту і робляться спроби встановлення авторитарності управління, критикувати Федерацію роботодавців України, щонайменше, несправедливо. У ситуації, що склалася організація намагається вичавити максимум для того, щоб бізнес України працював в більш привабливою середовищі.

ДРУГА ПРОБЛЕМА: головне питання економічної стратегії - «Ми будемо рятувати стару або створимо нову економіку, тобто, побудуємо майбутнє?»
Очевидно, що ми повинні будувати нову економіку. Що може виступити першим поштовхом для створення нового фундаменту економіки?
Схема дуже проста:
Прямі іноземні інвестиції - Грінфілд - Перенесення високотехнологічних виробництв провідних транснаціональних компаній
Це призведе до принципово нового економічного середовища, яке створить робочі місця з гідною зарплатою, сприятиме зростанню ВВП, зростання експортного потенціалу, встановить нові підходи ведення бізнесу, наповнення бюджетів та створення доданої вартості, сформує споживчий ринок, відкриє доступ до передових технологій, і створить якісно новий робочий і управлінський класи.

Що для цього необхідно зробити Верховній Раді? Створити набір інструментів для залучення інвестицій в країну. Спеціальні економічні зони, території пріоритетного розвитку, індустріальні парки - це ті точки зростання, які в майбутньому змінять країну.

Саме на таких точках розвитку і будується стратегія «Закарпатського економічного експерименту», яка, в разі успішної реалізації, може стати моделлю для функціонування прогресивної економіки на території всієї країни. Регіоналізація моделі пропонується не тому, що Закарпаттю потрібні ексклюзивні права або додаткові переваги перед іншими областями, а тому, що державна влада не наважується всі ці пропозиції застосовувати одночасно по всій території країни. Ми пропонуємо Закарпатті як майданчик для апробації цієї моделі ще й тому, що регіон має величезний досвід залучення прямих іноземних інвестицій в економіку країни, так як з 2001 по 2004 рр. регіон був лідером інвестиційної активності. Крім того на кордоні з чотирма країнами Європейського Союзу ця модель може виявитися дуже ефективною.

 

ТРЕТЯ ПРОБЛЕМА: залучення інвестицій - це не самоціль, це необхідний інструмент на конкретному етапі економічного розвитку країни.
Тому відкрити шлюзи для інвесторів нам необхідно мінімум на десять років. Всім, хто скористається цими перевагами, держава повинна надати гарантії мінімум на 30 років. За цей період ми повинні перетворити Україну в інноваційну країну.
Нова, модерна, європейська країна, технології якої намагається залучити кожна держава світу для поліпшення своєї економіки - ось вища мета, за яку ми повинні боротися!

REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі