14 грудня 2018 представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в Круглому столі «Мораторій на перевірки бізнесу закінчується, що далі?». Захід відбувся за участю представників всеукраїнських об`єднань підприємців, провідних адвокатських об`єднань та фахівців контролюючих органів.
Актуальність у проведенні такого заходу очевидна, оскільки 31 грудня завершується дія дворічного мораторію на перевірки бізнесу державними контролюючими органами, і чого очікувати після – цікавить кожного суб`єкта господарювання.
Але остраху, що в країні відразу ж почнеться неадекватний тиск на бізнес, не має бути, про що зазначила Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна: «Мораторій на перевірки бізнесу закінчується, але це не означає, що почнеться хаос чи вакханалія. Це буде початком впорядкування відносин бізнесу та державних органів у європейський спосіб. Ми будемо просити громадськість допомагати нам моніторити систему державного нагляду та контролю, а також розглядати скарги бізнесу щодо порушення процедур проведення перевірок».
Крім того, Ксенія Ляпіна акцентувала увагу, що ніякого планового контролю без затверджених критеріїв ризику не може бути, і бізнес має бути офіційно попереджений про підготовку планової перевірки. Зміна дати перевірки також не є легітимною. У кожній сфері контролю існують свої критерії ризику. Вони щороку приймаються постановою Кабінету Міністрів, і від ступеня ризиків залежить періодичність перевірок.
Так, контролюючим органом попередньо визначається перелік питань, який будуть перевіряти, і уніфікована форма акта. За цими ключовими параметрами бізнес самостійно може проконтролювати себе на відповідність усім вимогам та підготуватись до проходження перевірки.
Крім того, будь-який контролюючий орган не може діяти спонтанно. Існують певні визначені законом правила і обмеження. З іншого боку, суб`єкти господарювання мають свої права, зокрема, право відмовити в проведенні незаконної перевірки. У випадку неадекватних дій представників контролюючих органів, суб`єктам господарювання необхідно оскаржувати їх дії в апеляційних комісіях та звертатися до ДРС та до суду.
Таким чином, підсумувала Ксенія Ляпіна, використання існуючих інструментів оскарження, публічності і прозорості процесу не дозволять перетворити перевірки бізнесу в хаос.
Вадима Ігнатова можна назвати адептом електромобільності, який відстоював еколог... Читати далі
Продажі електромобілів зростуть втричі до 2025 року. Але цього все ще недостатнь... Читати далі
Світовий автопром лихоманить уже другий рік поспіль. Спочатку через пандемію Cov... Читати далі