Круглий стіл «Економічний прогноз як кредит довіри»
Круглий стіл «Економічний прогноз як кредит довіри»

1 березня 2016 року Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в круглому столі «Економічний прогноз як кредит довіри», де експерти Інституту суспільно-економічних досліджень презентували «Прогноз розвитку економіки».

Так як на сьогоднішній день ні серед експертів, ні серед представників бізнесу немає консолідованої думки з приводу майбутнього української економіки, створення опосередкованого діалогу між обома сторонами надзвичайно актуальне.

Відкрив засідання, Анатолій Максюта, голова Консультативної ради Інституту суспільно - економічних досліджень. Він зауважив: «Наше аналітичне дослідження - не є ще одним альтернативним прогнозом розвитку вітчизняної економіки. Прогнозування розвитку економіки має бути якісним й відповідати реаліям, а не лише суб’єктивним очікуванням. Тому, ми хочемо щоб цей економічний прогноз був тим осередком довіри, де бізнес міг би висловити своє бачення щодо розвитку відповідних галузей».

На думку ж самих авторів цього дослідження повернення рівня вітчизняної економіки на високий рівень в першу чергу залежить від зовнішніх факторів. Безпосередньо європейська та світова кон'юнктура впливають на економічні процеси всередині країни. Так,  близько 38% українського експорту складають зернові культури та чорні метали, а за останніми оцінками Всесвітнього банку, ціни на цю сировину впадуть: чорні метали - на 15-20%, а зернові культури - на 10-15%. Ще одним не менш важливим показником є експортна спроможність українського виробництва. На думку аналітиків,  обмеження в торгівлі з РФ значно відобразиться на балансових показниках. Як результат усіх перелічених чинників на Україну чекає зменшення експорту в 2016 році на 14,8%.

Крім цього експерти прогнозують внаслідок падіння економіки, низького попиту домогосподарств та девальвації – подальше падінню імпорту. Так, за умов посиленої конкуренції та збитковості більшості вітчизняних підприємств, експерти прогнозують падіння промисловості у 2016 році на 3-4%.

Звичайно, за словами експертів Україну не омине зростання тарифів, що потягне за собою зростання цін (на 19,8),  девальвація національної валюти і як наслідок зменшення конкурентоспроможності виробників та підприємств. Основними причинами погіршення ситуації, як зауважили експерти є проведення жорсткої державної монетарної та фіскальної політики.

Більш детально ознайомитися з інформацією Прогнозу можна у прикріплених файлах.

Автор: Прес - служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі