9 квітня 2019 представники Федерації роботодавців автомобільної галузі відвідали форум “Innovation Forpost Dnipro: реальний фактор впровадження індустріальної політики ЄС в Україні”, на якому відбулося обговорення міжнародного досвіду функціонування індустріальних парків, українські реалії реіндустріалізації, можливостей індустріальних парків в Україні на прикладі Innovation Forpost Dnipro.Форум був організований Всеукраїнським об’єднанням індустріальних парків та «Агентством розвитку Дніпра» за сприяння Київської торгово-промислової палати.
Участь у дискусійних панелях форуму взяли представники посольств іноземних держав, помічники депутатів Верховної Ради України, профільні органи державної влади, міжнародні фінансові інституції, представники українського бізнесу.
Лі Янг Гу - Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні розповів про основні чинники корейського дива. В умовах обмеженості ресурсів Кореї вдалось досягти 30%-го зростання ВВП за 10 років, і саме індустріальні та технопарки стали хребтом економічного розвитку. Сьогодні у Кореї виробляють 80% своєї продукції в індустріальних парках. Основними чинниками фантастичного успіху є гарантії уряду та людські ресурси.
Расім Бекмезджі – голова українсько-турецької ділової Ради зовнішньоекономічних відносин Туреччини в Україні відзначив, що країні вкрай необхідні заходи реанімації промисловості і виходу з економічного колапсу. В існуючому законодавчому полі не вистачає стимулювання для приходу інвесторів, і достатньо прийняти лише два закони, а саме 2554 а-д та 2555 а-д, які стануть інструментами підвищення привабливості територій для залучення інвестицій, створення робочих місць та наповнення місцевих бюджетів. Ситуація, коли імпортувати в країну продукцію легше, ніж її виробляти, засвідчує існуючу проблематику та неспроможність використати ефективні можливості індустріальних парків.
У панельній дискусії помічники депутатів Верховної Ради Дмитро Марченко та Андрій Руденко, які є прибічниками необхідності встановлення пільгових режимів для індустріальних парків та які просувають відповідні законопроекти, розповіли про українські реалії реіндустріалізації. Сьогодні Україна має найгірші умови серед таких країн, як Польща, Словаччина, Туреччина, Південна Корея, з якими Україна могла конкурувати в залученні інвестицій.Андрій Руденко повідомив, що ідея СЕЗ Закарпаття була втілена в бізнес процес, і СЕЗ стала територією концентрації уваги держави. На превеликий жаль, в 2005 році уряд змінив підхід в цьому питанні, і ця ідея була знищена. На даний час її намагаються реанімувати. Для цього подання за підписом 59 депутатів передано до Конституційного суду. Засідання відбудеться 11 квітня ц.р., і на ньому буде розглянуто питання про відміну закону, який скасував всі преференції СЕЗ Закарпаття.
«Агентство розвитку Дніпра», створене при Дніпровській міськраді, проводить road-show із представлення індустріального парку Іnnovation Forpost, в який входить 260 підприємств. Індустріальний парк активно підписує меморандуми з інвесторами до заходу на цей майданчик. Хоча 61 гектар території — це невеликий індустріальний парк, але він набуватиме досвід для всієї України.
Вадима Ігнатова можна назвати адептом електромобільності, який відстоював еколог... Читати далі
Продажі електромобілів зростуть втричі до 2025 року. Але цього все ще недостатнь... Читати далі
Світовий автопром лихоманить уже другий рік поспіль. Спочатку через пандемію Cov... Читати далі