Федерація роботодавців автомобільної галузі взяла участь в круглому столі «Індустріальні парки - інструмент регіонального розвитку та економічного зростання»
Федерація роботодавців автомобільної галузі взяла участь в круглому столі «Індустріальні парки - інструмент регіонального розвитку та економічного зростання»

25 жовтня 2016 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в круглому столі «ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ – ІНСТУМЕНТ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ», що був організований Комітетом Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва.

До участі в круглому столі долучились представники депутатського корпусу, мери міст, представники найбільших бізнес - об’єднань, бізнесу та експертного середовища.

Повний аналіз пакету документів, присвячених створенню та функціонування індустріальних парків в України, представив Голова Комітету ВРУ з питань промислової політики В. Галасюк.

Серед іншого Голова Комітету зазначив, що перший у світі індустріальний парк - Траффордський індустріальний парк,- з’явився в Великобританії ще в 1896 році біля Манчестера, тоді як в США – тільки через 11 років, у 1907 році, біля Чикаго. Наразі в світі вже працює понад 15000 індустріальних парків. В тройку лідерів-країн за кількістю індустріальних парків входить Південна Корея, США та Туреччина, де кількість таких територій становить 993, 400 та 260 відповідно.

Світова практика застосовує ряд економічних стимулів, що діють в межах індустріальних парків, як, наприклад, кредити за спеціальними пільговими ставками, звільнення від податків та мит, субсидіювання оренди, надання землі на пільгових умовах, субсидіювання тарифів на електрику та воду, преференційні тарифи на телекомунікаційні послуги, спрощені регуляторні процедури, створення житлової та комунальної інфраструктури для працівників.

Вітчизняні законопроекти №2554а-д та 2555а-д, що направлені на розвиток вітчизняного виробництва та залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки, пропонують наступні фіскальні стимули:

  • Звільнення на 5 років від податку на прибуток та на наступні 5 років половина ставки (9%).
  • Звільнення від ввізного мита на обладнання та устаткування для облаштування та здійснення господарської діяльності в межах ІП.
  • Розстрочка на 5 років імпортного ПДВ на обладнання та устаткування для облаштування та здійснення господарської діяльності в межах ІП.
  • Можливість отримання фіскальних стимулів з податку на нерухоме майно, земельного податку та орендної плати за землі державної чи комунальної власності, на якій створений ІП.

Результатом круглого столу - стала одностайна підтримка його учасниками законопроектів №2554а-д та 2555а-д.

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі