Федерація роботодавців автомобільної галузі взяла участь у засіданні Антикризової ради громадських організацій
Федерація роботодавців автомобільної галузі взяла участь у засіданні Антикризової ради громадських організацій

Антикризова рада громадських організацій разом з союзом промисловців та підприємців України розглянули Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України за 2015 рік. На думку учасників обговорення, в тому числі, представників бізнес-сектору та наукових експертів, на даний момент дії урядущодо подолання кризи в українській економіці є незадовільними та повинні бути оскаржені.

Згідно з даним рішення  до уповноважених державних органів вже було направлено заяву, у якій йдеться, що негативні тенденції в соціально-економічній сфері поглиблюються: збільшується тінізація економіки та інфляційні процеси,а згідно міжнародних рейтингів відкритість бізнесу та інвестиційна привабливість падає.

«За міжнародними оцінками економічних показників, українська економіка входить до п’ятірки найгірших у світі, що є беззаперечним свідченням про пік вітчизняної кризи. Одною з головних причин такого показника є зростаючий рівень тінізації економіки з 42% до 60%. Також даний факт засвідчує, що не було здійснено жодних ефективних кроків з вирішення глибоких системних проблем у державі»,- прокоментував Голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП Анатолій Кінах.

Варто зазначити, що усі присутні учасники повністю підтримали думку Голови Антикризової ради та погодилися, що показник тінізації економіки – це сигнальний «маячок» для уряду, на який варто звернути увагу.

Також за словами Голови Ради підприємців при КМУ Леоніда Козаченко, вітчизняна економіка України повернулася до рівня, який був ще двадцять років тому. «Неспроможність влади об’єктивно оцінити економічно – соціальне становище країни, а отже, виконувати свої обов’язки, призвело до падіння довіри населення до уряду»,- зазначив він.

Ще одним експертом на даній зустрічі виступав директор Інституту економіки та прогнозування – Геєць Валерій Михайлович. Він провів аналогію між сучасною українською кризою та французькою кризою ХV століття та нагадав як тогочасний правитель – Карл VII, виправив становище, розвиваючи мануфактуру. В наші ж дні урядовці України дивляться в інший напрям. Цю думку підтверджує той факт, що в програмі діяльності Кабінету Міністрів України немає жодного слова про розвиток промисловості.

 

Ознайомитися з більш детальної інформацією зі Звітом про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2015 році можливо за посиланням

Автор: Прес - служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі