Федерація роботодавців автомобільної галузі висловлює занепокоєння з приводу ситуації, що склалась навколо компанії "Богдан Моторс"
Федерація роботодавців автомобільної галузі висловлює занепокоєння з приводу ситуації, що склалась навколо компанії "Богдан Моторс"

Федерація роботодавців автомобільної галузі висловлює занепокоєння з приводу  рішення Господарського суду м. Києва про відшкодування автомобільним заводом «Богдан» заборгованості Українському експортно-імпортному банку (Укрексімбанк, Київ) у розмірі 388 млн гривень, яке в умовах глибокої кризи в економіці і важкого фінансового стану підприємства може привести до його банкрутства.

Певні, що єдиним можливим рішенням є повернення сторін за стіл переговорів, адже, на нашу думку, рішення суду не зможе задовольнити потреби позивача, а також погіршить і без того складний стан автоскладального заводу.

Нагадаємо, що Господарський суд м. Києва своїм рішенням від 9 жовтня зобов'язав ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» і його дочірнє підприємство – «Автоскладальний завод №2» - погасити заборгованість Укрексімбанку на загальну суму більше 388 млн грн. Термін погашення кредиту, наданого банком у 2005 році - 22 листопада 2015 року, проте у зв'язку з невиконанням позичальником зобов'язань за кредитним договором банк вирішив повернути борг достроково. В свою чергу «Богдан Моторс» просив розстрочити виконання рішення суду шляхом щорічних рівних платежів до кінця 2024 року, мотивуючи це негативним впливом військової агресії іншої держави на продажі автомобілів в Україні. За словами прес-служби «Богдан Моторс», вартість зобов'язань товариства перевищує вартість активів, що робить неможливим покриття всіх вимог кредиторів за рахунок майна боржника.

Раніше Федерація роботодавців України та Федерація роботодавців автомобільної галузі звертались до Уряду з проханням підтримки життєдіяльності національних виробників. Федерації звертали увагу на те, що значна більшість підприємств України щоденно стикаються із проблемами виконання зобов’язань за кредитами в частині своєчасного погашення кредитів комерційних банків. В умовах волатильності та значної девальвації національної валюти, падіння платоспроможного попиту та довіри споживачів,  а, відтак, і виробництва, українські підприємства вкрай гостро відчувають борговий тягар, що ще більш посилюється відсутністю можливостей нових запозичень як на внутрішньому та і на зовнішніх фінансових ринках.

Федерації запропонували Кабінету міністрів ініціювати перед НБУ питання визначення особливого режиму регулювання кредитно-банківських відносин під час проведення АТО через прийняття відповідного нормативно-правового акту, який визначав б рекомендації державним та комерційним банкам щодо вирішення питань продовження строків дії наданих комерційних кредитів за вимогою юридичних осіб-позичальників на період найближчих 2-3 років із збереженням інших умов указаних кредитних договорів. Надання НБУ вищезазначених рекомендацій могло б стати дієвим інструментом збереження діючих на даний момент виробництв, що створюють додану вартість та є джерелом надходжень до бюджету, а разом з тим і утримання існуючих робочих місць без залучення нових кредитних коштів на загальному фоні скорочення промислового виробництва, ділової активності та росту безробіття.

На жаль, жодних превентивних заходів, запропонованих Федерацією, на озброєння взято не було. Відтак, ситуація з компанією «Богдан» є неминучим фактом і одним з перших  тривожних сигналів в даному напрямку.

Джерело: Прес-служба Федерації
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі