Федерація роботодавців автомобільної галузі серед учасників експертної дискусії «Промислова модернізація України: структурні перетворення та нові виробництва»
Федерація роботодавців автомобільної галузі серед учасників експертної дискусії «Промислова модернізація України: структурні перетворення та нові виробництва»

Нову структуру промисловості на товари, перспективні до виробництва та експорту обговорюють в Торгово-просиловій палаті України (далі – ТПП) в рамках круглого столу "Промислова модернізація України: структурні перетворення та нові виробництва".

В обговоренні взяли участь президент ТПП Геннадій Чижиков, директор державного підприємства Укрпромзовнішекспертиза Володимир Власюк, голова Комітету підприємців із сприяння розвитку конкурентних відносин при ТПП України Микола Бараш та директор із зовнішніх комунікацій EurocarUkraineі представник Федерації роботодавців автомобільної галузі України  Олена Чепіжко.

На заході також були присутні провідні фахівці наукових кіл, представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі, представники громадських організації та бізнес асоціацій.

Спікери наголошували на тезах, які можна лаконічно описати наступним:Падіння виробництва є одним з основних ризиків для економіки України. Щоб подолати відставання від сусідніх країн Україна потребує 7-8% сталого щорічного зростання ВВП.

Економіка України повинна забезпечити проживання на її території щонайменше 45 млн. чоловік за стандартами життя країн ЄС. Для цього в державі повинно функціонувати не менше 20 млн. робочих місць.

Володимир Власюк, директор державного підприємства  "Укрпромзовнішекспертиза", переконаний, "аби забезпечити вирішення цієї проблеми, варто сконцентруватися на переробній промисловості та виробничих кластерах, енергоефективності, модернізації інфраструктури, сільському господарстві, ІТ- секторі та переробці відходів".

Представник Федераціі роботодавців України Олена Чепіжко наголосила на необхідності створення в Україні високотехнологічних кластерів та індустріальних парків. Відповідні законопроекти напрацьовані у Промисловому комітеті Верховної Ради потребують системної роботи та підтримки. Одним із основних чинників інвестиційної привабливості країни та конкретних промислових проектів є наявність виваженої промислової стратегії на рівні країни, системність та повна імплементація регуляторної бази та стабільність регуляторного середовища, зокремаподаткових умов.

За результатами круглого столу його учасники напрацюють позиційний документ для Уряду щодо кроків для започаткування системної промислової політики в державі. Також в рамках діяльності Торгово-промислової палати України буде започатковано роботу Комітету з промислової політики, напрацювання якого стануть на допомогу в роботі органів державної влади.

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі