19 червня 2018р. представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у засіданні Асамблеї української сторони платформи громадянського суспільства Україна- ЄС. Захід відвідали понад 130 учасників – представників громадських організацій з різних регіонів України, а також запрошених гостей - представників органів влади, інституцій і проектів ЄС в Україні.
Завданням Асамблеї була пріоритизація діяльності УС ПГС з позицій різних сторін: поточних членів, нових організацій та інституцій ЄС, які зацікавлені в активній підтримці громадянським суспільством виконання Угоди про асоціацію. Відкрив засідання Асамблеї Павло Цируль, Голова УС ПГС.
У рамках сесії 1 «Як підвищити ефективність виконання Угоди про асоціацію: бачення різних стейкхолдерів» обговорювалось питання, як різні зацікавлені сторони (Уряд, громадські організації, профспілки, бізнес та інші) оцінюють ефективність виконання Угоди про асоціацію і які основні виклики, пріоритети та завдання вбачають для себе у цьому процесі.
Посол ЄС в Україні Х’юґ Мінґареллі відзначив, що вже чимало зусиль з боку України вкладено в процес поступової імплементації Угоди про асоціацію. Він зазначив, що Україна потребує реалізації таких кроків:
Підсумовуючи, він зазначив, що загальна мета виконання Угоди про асоціацію – це покращення життєвих стандартів кожного українця та стале економічне зростання країни.
За словами Ольги Стефанішиної, Директора Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Україна не може собі дозволити фрагментарність підходу у процесі імплементації Угоди. Урядом сформований найбільший документ – План заходів для інтеграції Угоди про асоціацію, який спонукав до створення Директоратів з питань інтеграції в пріоритетних міністерствах.
У рамках сесії обговорювались основні висновки з попереднього досвіду громадського моніторингу виконання Угоди та адвокації реформ. Крім того, предметом дискусії стали практичні аспекти організації внутрішньої роботи УС ПГС – в рамках Робочих груп, а також потреби і можливості для налагодження системного громадського контролю за виконанням Угоди і здійснення реформ, в тому числі на регіональному рівні.
Координатор РГ3 УС ПГС («Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво») Тетяна Тимошенко підкреслила, що спроможність спільнот залежить не стільки від кількості і якості членів спільноти, скільки від зв’язків між ними. Пані Тимошенко розповіла, що у 2017 р. робоча група займалася такими питаннями:
У рамках сесії 2 «Українська сторона Платформи громадянського суспільства: практика роботи, досягнення, результати» координатори шести робочих груп УС ПГС коротко відзвітували про результати роботи за 2016- 2017 роки, а також окреслили завдання та очікування щодо подальшої діяльності.
Вадима Ігнатова можна назвати адептом електромобільності, який відстоював еколог... Читати далі
Продажі електромобілів зростуть втричі до 2025 року. Але цього все ще недостатнь... Читати далі
Світовий автопром лихоманить уже другий рік поспіль. Спочатку через пандемію Cov... Читати далі