7 липня 2016 року відбулась робоча нарада з метою узгодження позиції роботодавців щодо тексту проекту Генеральної угоди на новий строк
7 липня 2016 року відбулась робоча нарада з метою узгодження позиції роботодавців щодо тексту проекту Генеральної угоди на новий строк

Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в обговоренні спірних положень тексту проекту Генеральної угоди на новий строк до 31.12.2017 року, що була організована Спільним представницьким органом  сторони роботодавців на національному рівні.

Як Вам відомо, наразі тривають переговори між профспілками та  Спільним представницьким органом  сторони роботодавців щодо укладення Генеральної угоди на новий строк, до 31.12.2017 року.

Пропонуємо до Вашої уваги повний перелік спірних між  профспілками та організаціями роботодавців позицій:

Раніше узгоджена позиція

Нові пропозиції/ініціатор 

 

Сторона роботодавців 

2.1 Темпи зростання середньої заробітної плати на підприємствах, організаціях не бюджетної сфери усіх форм власності, де її розмір є меншим ніж 1,5 мінімальної заробітної плати, мають бути вищими,ніж індекс інфляції.

2.1 Темпи зростання середньої заробітної плати на підприємствах, організаціях не бюджетної сфери усіх форм власності, де її розмір є меншим ніж 1,5 мінімальної заробітної плати, мають бути вищими,ніж прогнозований індекс інфляції на відповідний рік

 

Профспілкова сторона

2.4 Встановити на підприємствах, організаціях не бюджетної сфери усіх форм власності з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому підписана Угода, тарифну ставку робітника І розряду в розмірі не менше 105% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно чинного законодавства.

2.4 Встановити на підприємствах, організаціях не бюджетної сфери усіх форм власності з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому підписана Угода, тарифну ставку робітника І розряду в розмірі не менше 115% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно чинного законодавства.

 

Сторона роботодавців

2.6 Розмір заробітної плати некваліфікованого працівника не бюджетної сфери за повністю виконану норму робочого часу у нормальних умовах праці повинен перевищувати фактичний розмір прожиткового мінімуму[1] для працездатних осіб, розрахований спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі праці та соціальної політики за попередній місяць відповідно до законодавства.

2.6 Розмір заробітної плати некваліфікованого працівника не бюджетної сфери за повністю виконану норму робочого часу у нормальних умовах праці повинен перевищувати розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом.

 

Сторона роботодавців

2.19 Забезпечити щорічне зростання середньомісячної заробітної плати в цілому по економіці вище рівня інфляції.

2.19 Забезпечити щорічне зростання середньомісячної заробітної плати в цілому по економіці вище прогнозованого рівня інфляції на відповідний рік.

 З метою визначення спільної позиції сторони роботодавців просимо Вас в строк до 14 липня 2016 року висловити свою позицію щодо змісту спірних питань та направити її на електронну адресу Ольги Богатирчук.


[1]Фактичний розмір прожиткового мінімуму визначається Мінсоцполітики. На сьогоднішній день майже вдвічі перевищує  прожиткового мінімуму для працездатних осіб-https://news.dtkt.ua/ua/society/community/37811.

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі