У світі очікується різке збільшення попиту на мідь
У світі очікується різке збільшення попиту на мідь

Мідь необхідна не тільки для проводки і виробництва батарей електрокарів, а й для створення мережі зарядок
До 2030 року попит на мідь, обумовлений виробництвом електромобілів, виросте на 250% в порівнянні з поточним рівнем. До такого висновку прийшли аналітики міжнародної консалтингової групи Wood Mackenzie, передає pv-magazine.

Річний попит через десятиліття складе 3,7 млн ​​тонн у порівнянні з 1 млн тонн, які щороку використовуються у всьому автомобільному виробництві. Електропроводка і зміст мідної батареї пояснюють зростання тільки частково.

В травні 2017 року підрозділ швейцарського фінансового холдингу UBS по інвестиційним дослідженням UBS Evidence Lab проаналізувало матеріали і мінерали, які використовуються у виробництві електромобілів. Дослідники виявили, що на виробництво невеликого електромобіля необхідно на 80% більше міді, ніж для звичайного автомобіля такого ж розміру.

Це може привести до 22-процентному зростанню світового попиту на мідь. Однак в Wood Mackenzie вивчили ще й питання використання металу в інфраструктурі для зарядки електромобілів. Зарядні станції, і, зокрема, точки швидкої зарядки з високою пропускною здатністю, зажадають значної кількості міді.

Фізичні властивості міді роблять її незамінною для електромобілів, оскільки вона має високу електропровідність, довговічність і пластичність. Потенційною альтернативою міді може бути алюміній. Однак експерти відзначають, що його потрібно вдвічі більше, щоб проводити порівняння з мідними проводами кількісті електрики.

  • У німецькому концерні Volkswagen AG вважають, що близький переломний момент для електрокарів настане, коли ціни на електромобілі зрівняють з цінами на бензинові і дизельні авто.
  • Згідно з дослідженням консалтингової компанії McKinsey, до 2035 року число електромобілів в світі перевищить 100 млн. Це призведе до зниження попиту на нафту в автомобільному транспорті.
  • За даними асоціації Укравтопром, за січень-липень 2019 року, попит в Україні на електромобілі виріс в півтора рази. За сім місяців 2019 року українці купили понад 4000 електрокарів.
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі