Електрокари Tesla тепер можуть повідомляти вам про переслідування
Електрокари Tesla тепер можуть повідомляти вам про переслідування

У електрокарах компанії Tesla є вбудована функція, яка називається «Sentry Mode», і призначена вона для того, щоб «допомагати ловити злодіїв і інших злочинців». Даним режимом раптово зацікавився Трумен Каїн, відомий дослідник безпеки. Він Самостійно «проілюстрував» всі потенційні можливості даного режиму. Справа в тому, що він особисто розробив новий режим, який він назвав Surveillance Detection Scout. Але в чому ж його особливість? Справа в тому, що дана розробка може перетворити вашу Model 3 або Model S в своєрідний «охоронний майданчик», який буде стежити за всім, що відбувається навколо машини.

Для початку варто сказати, що дана модифікована прошивка, яку Трумен Каїн гордо називає «проектом», підключена до «комп'ютера NVIDIA Jetson Xavier», якщо вірити його словам. У своїй роботі Surveillance Detection Scout використовує як машинне навчання, так і технології розпізнавання осіб і номерних знаків інших автомобілів і мотоциклів. Дана система попереджає власника, в даному випадку Трумена Каїна, про те, що поруч з його автомобілем протягом тривалого часу «треться» будь-яка людина. Так само даний алгоритм буде попереджати вас про те, що вас хтось переслідує. Працює все це досить просто, але на жаль і без мінусів тут не обійшлося. Виявивши підозрілу людину або автомобіль, який проявляє підвищений інтерес до електрокару, автомобіль відразу ж відправить відповідне попередження з прикріпленим відеозаписом на смартфон власника. Однак дане повідомлення прийде лише через хвилину, так як для обробки і передачі відео без затримки у розробці Трумена Каїна, за його ж словами, мало потужності. Він каже, що цю проблему можна вирішити дуже легко: «Потрібно просто створити свій власний веб-сервер».

Крім цього не можна не згадати і те, що не дивлячись ні на що, систему Surveillance Detection Scout розробив любитель. Через це даний «покращений охоронний режим» іноді може давати збій, і «скаржитися» на звичайних перехожих, які, припустимо, чекають одного недалеко від електрокара або розглядають зацікавлений їх електромобіль. Так само система може «почати панікувати» в тому випадку, якщо протягом тривалого часу слідом за вами їде інший транспорт. Як би там не було, не варто очікувати того, що даною прошивкою раптово почнуть користуватися всі власники електрокарів Tesla, адже, по-перше Surveillance Detection Scout є сирим продуктом, а по-друге в деяких штатах, як наприклад в Джорджії і Нью-Гемпширі , забороняється використання технологій, які зчитують особи і номерні знаки без відома власників.

REVIEW №76 (28.04.2020) Сучасні виклики для автопрому
REVIEW №76 (28.04.2020)

Сучасні виклики для автопрому

Дивитися далі