Daimler може розпочати складання легкових Mercedes-Benz в Москві, Мособласті або Татарстані
Daimler може розпочати складання легкових Mercedes-Benz в Москві, Мособласті або Татарстані

У Росії незабаром може бути організовано виробництво легкових автомобілів Mercedes-Benz, повідомив міністр промисловості і торгівлі Денис Мантуров. За його словами, «такі переговори ведуться з Москвою, Московською областю і Татарстаном». «Ми повинні визначитися з регіоном - де і в якому форматі вони припускають організацію свого виробництва легкових автомобілів», - зазначив він.

«З урахуванням заходів щодо захисту ринку, які були прийняті в цьому році, в тому числі заборона на закупівлю автотранспорту федеральними органами виконавчої влади, суб'єктами федерації, а також з урахуванням пропозиції запровадити такі ж заходи і для державних компаній, ми розраховуємо, що Мercedes повинен бути зацікавлений в організувати тут виробництво і максимально його локалізувати, щоб брати участь у поставках, поряд з іншими колегами, які зробили це раніше, »сказав керівник Мінпромторгу.

На території Росії мають власні підприємства, або контрактну збірку більшість найбільш продаваних у країні брендів. Прямі конкуренти Mercedes - Audi, оббирають на калузької майданчику Volkswagen, BMW, - на потужностях «Автотора» в Калінінграді. Обидві площадки збільшують локалізацію виробництва. BMW, зокрема, повинен почати спільно з «Автотором» організацію нової виробничої площадки в рамках реалізації проекту зі створення автокластера в області.

З урахуванням девальвації рубля локалізація автовиробництва на території Росії стає для виробників також більш вигідною.

Автомобілі марки Mercedes не можуть набуватися у рамках державних і муніципальних держзакупівель - відповідну заборону на держзакупівлю іноземної автомобільної техніки заробив цього року.

При цьому, на тлі кризи на російському авторинку, продажі Mercedes ростуть: зокрема, за 10 місяців року продажі автовиробника виросли на 12% на тлі падіння авторинку в цілому на 12,7%. Mercedes займає 15-е місце з продажу легкових і легких комерційних автомобілів в Росії.

 

У середині року гендиректор «Камаза» Сергій Когогин (німецькому автоконцерну Daimler, який володіє брендом Mercedes, належить 15% «Камаза») говорив, що Mercedes має можливість організовувати своє виробництво на території Росії тільки в зв'язці з «Камазом».

REVIEW №88 (20.03.2025) На низьких передачах. Підсумки 2024 року
REVIEW №88 (20.03.2025)

На низьких передачах. Підсумки 2024 року

Дивитися далі