Офіс бізнес-омбудсмена розпочав свою роботу
Офіс бізнес-омбудсмена розпочав свою роботу

20 травня 2015 року розпочав свою роботу офіс бізнес-омбудсмену України, який, на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Ради бізнес-омбудсмена» №691 від 26.11.2014 р., є постійно діючим консультативно-дорадчим органом.

Ініціатива України в боротьбі з корупцією була підтримана Європейським банком реконструкції та розвитку і, за результатами підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України, міжнародними організаціями та кількома бізнес-асоціаціями, ЄБРР прийняв рішення про виділення 1,5 млн. євро на рік для фінансування офісу бізнес-омбудсмена.

За одноголосним поданням Ініціативної групи із боротьби із корупцією Кабінет Міністрів України затвердив на посаду бізнес-омбудсмена України  Альгірдаса Шемета. Також на минулому тижні Уряд своїм розпорядженням «Про затвердження рішення наглядової ради Ради бізнес-омбудсмена щодо обрання заступників бізнес-омбудсмена» №513 від 20.05.2015 р. затвердив заступників керівника офісу – Грегірчака Я. І. та Коротку Т. А.

Відповідно до Регламенту Ради бізнес-омбудсмена підприємці можуть подавати скарги бізнес-омбудсмену, якщо вважають, що орган державної влади, підконтрольна державі компанія або чиновник порушив їх права, повідомляє прес-служба бізнес-омбудсмена.
Скаргу може подати будь-яка фізична або юридична особа, яка займається підприємницькою діяльністю в Україні, онлайн через веб-сайт, електронну або поштову адресу організації.

Бізнес-омбудсмен має право також ініціювати власне розслідування, якщо дізнається про порушення прав підприємців з будь-яких інших джерел, включаючи ЗМІ.

«Ми офіційно починаємо розглядати скарги від підприємців, – зазначив Альгірдас Шемета. – Команда Ради, в якій працюють фахівці з досвідом у юриспруденції, аудиті та управлінні ризиками, детально розслідуватиме кожну справу, аби створити сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні».

Звертаємо увагу, що бізнес-омбудсмен не розглядає скарги стосовно справ, що знаходяться на судовій стадії чи в арбітражі, скарги щодо справ, які вже розглянуті судом чи арбітражем, а також скарги приватного бізнесу один на одного. Омбудсмен також не розглядає скарги, коли сторона, яка зазнала впливу недобросовісної поведінки не вичерпала принаймні одну інстанцію адміністративного оскарження, доступного такій стороні, згідно із чинним законодавством та внутрішніми правилами сторони щодо якої подана скарга.  

Термін давності дій органів державної влади, на які може бути подана скарга, - не більше одного року.

З детальною інформацією про умови роботи офісу бізнес-омбудсмена та Регламентом роботи офісу бізнес-омбудсмена Ви можете ознайомитись в додатках до цієї сторінки.

Нагадаємо, що Альгірдас Шемета - литовський і європейський політик, двічі міністр фінансів Литви, європейський комісар з питань бюджету та фінансового планування в 2009-2010, з 9 лютого 2010 року - з оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством; Ярослав Грегірчак – адвокат, експерт з питань реформи комерційного права, раніше працював в компанії International Development Group; Тетяна Коротка – колишній начальник управління розвитку ринків фінансових послуг та європейської та євроатлантичної інтеграції Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг.

 

Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний  постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (постанова №691 від 26 листопада 2014 року та Меморандум про взаєморозуміння для української Антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року), започаткований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції. 

Рада бізнес-омбудсмена фінансується через мультидонорський рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році задля створення сприятливих умов ведення бізнесу для українських підприємців. Донорами є: Данія, Фінляндія, Німеччина, Японія, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Великобританія і США.  

Утворення Ради спільно погоджено Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Європейською бізнес асоціацією, Американською Торгівельною Палатою, Федерацією роботодавців України, Торгово-Промисловою Палатою України, Українським союзом промисловців і підприємців.

REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі