Participation in the work of the Tax Committee of the Public Council under the State Fiscal Service
Participation in the work of the Tax Committee of the Public Council under the State Fiscal Service

21 лютого 2019 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в роботі першого засідання Податкового комітету Громадської ради при Державній фіскальній службі.

У засіданні взяли участь: представники Державної фіскальної служби Школьна Л.Й., Чмерук М.О., Антіпова О.В., Калєніченко Н.Г., Голова Громадської ради Олексієнко Д.М, члени Громадської ради.

Актуальною темою в роботі Комітету стало обговорення питання щодо адміністрування ПДВ на реалізацію вимог постанови КМУ від 21.02.2018 №117, а саме застосування штрафних санкцій за невчасну реєстрацію податкових накладних при реалізації товарів та наданні послуг неплатникам ПДВ. Член Громадської ради при ДФС Дроговоз Ю.С. зазначила, що існуюча судова практика переважно підтримує сторону підприємств, хоча Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики стверджує, що всі податкові накладні повинні реєструватися в одному терміні – і ті, що видаються покупцю, і ті, що не видаються.

Відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №117 встановлення критеріїв ризиковості платників податку відбувається без попереднього повідомлення платників податків, і до моменту безпосереднього включення або виключення із списку ризикових платників податку невідомо, до якої категорії відноситься  платник податку, лише по факту можливо перевірити це в особистому кабінеті. Представники ГР звернулись до ДФС реалізувати внесені зміни постановою КМУ від 21.02.2018 №117  в технічному плані та створити можливість повідомлення платників податків.

Роз’яснення щодо нарахування пені на виконання вимог пп. 129.1.3 п. 129.1, п. 129.4 ст. 129 Податкового Кодексу України надала представник Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем Державної фіскальної служби Школьна Л.Й.. Вона підтвердила, що пеня починає нараховуватись при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі подання уточнюючої декларації внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно тільки після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

Однією із актуальних тем в роботі Комітету стало обговорення питання щодо податку на прибуток, а саме використання схем для зменшення об’єкту оподаткування з використанням курсових різниць та перекваліфікація кредитів від нерезидентів в інвестиції. Це питання вимагає нагального вирішення та потребує чіткої відповіді від Міністерства фінансів.

На засіданні обговорювалися законодавчі зміни та практичні питання адміністрування акцизного податку з 01.07.2019 року, оскільки відповідно до Закону №2628 запроваджується ліцензування операцій з виробництва, оптової й роздрібної торгівлі, а також зберігання пального. Причому за недотримання встановлених вимог щодо ліцензування передбачено мільйонні штрафи. Проблемним є відсутність чіткого визначення кількісного виміру ємностей, що використовуються для зберігання пального. Крім того, відповідно до нової редакції Податкового кодексу розпорядники акцизних складів зобов’язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками і зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі та проводити адміністрування акцизного податку день в день.

Крім того, на засіданні Податкового комітету Громадської ради при ДФС було обрано головою Податкового комітету - Шевцову Т.С., заступником голови –Потопальську Т.В.,  секретарем та представником Податкового комітету в правлінні ДФС – Проніну В.В.

Author: прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Charged for recovery
REVIEW №87 (15.03.2024)

Charged for recovery

See more