20 лютого 2019 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі заслухали публічний звіт Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної за 2018 рік.
У обговоренні результатів роботи ДРС взяли участь представники громадських об’єднань, галузевих асоціацій, організацій роботодавців, професійних спілок, члени Громадської ради при ДРС та експерти.
Ксенія Ляпіна повідомила про основні результати діяльності ДРС в реалізації державної регуляторної політики, політики з питань нагляду (контролю), ліцензування та питаннях дерегуляції господарської діяльності у 2018 році.
Основним досягненням служби стало зменшення втручання державних органів у діяльність суб’єктів господарювання, усунення бар’єрів, у тому числі – адміністративних для ведення бізнесу в розмірі майже 43,5 млрд грн, які могли би стати додатковими витратами для суб’єктів господарювання. Так, ДРС відмовила у погодженні законопроектів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» про дистанційну торгівлю в сфері торгівлі та наданні послуг («Кешбек»), завдяки чому зекономила суб’єктам господарювання 15,9 млн. грн.
За 2018 рік на погодження до ДРСорганами виконавчої влади направлено 778 проектів регуляторних актів.З них 553 - органами центрального рівня, а 225 – місцевими органами виконавчої влади. Для порівняння: у 2017 році центральними і місцевими органами виконавчої влади на погодження ДРС подано 556 і 117 проектів регуляторних актів відповідно. Позитивна тенденція в регуляторій діяльності місцевих органів виконавчої влади у 2018 році очевидна.
В питаннях з регуляторним плануванням, як і у попередні періоди, залишаються проблеми, але рівень відповідності регуляторної діяльності центральних органів виконавчої влади затвердженим планам суттєво покращився.
Ксенії Ляпіна повідомила, що значно виріс загальний рівень відповідності проектів регуляторних актів вимогам державної регуляторної політики. Так, кількість прийнятих ДРС рішень про відмову в погодженні проектів регуляторних актів, які не відповідали принципам державної регуляторної політики, знизилась з 32% у 2017 році до 19% у 2018 році.
Голова ДРС констатувала, що активність органів місцевого самоврядування у роботі з ДРС значно підвищилась, але ще залишається дуже великий пласт роботи.
Про роботу ДРС у 2018 році в областях України повідомили представники Служби з Вінниці – Олеся Данілова та Одеси – Андрій Голота.
Сергій Доротич, Голова Громадської ради при ДРС, у своєму виступі зазначив важливість співпраці ДРС з громадськістю і наголосив, що саме ДРС стала платформою створення компромісних рішень між бізнесом та владою.