15 вересня 2017 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у Круглому столі з обговорення проекту Закону України «Про батарейки, батареї та акумулятори». Захід відбувся у рамках проекту Європейського Союзу «Twinning». Серед учасників Круглого столу були також представники автомобільної галузі, громадських організацій та підприємці у сфері поводження з відходами автомобільних акумуляторів.
Проект Закону України «Про батарейки, батареї і акумулятори» було розроблено на основі європейської Директиви 2006/66/EC «Про батарейки і акумулятори та відпрацьовані батарейки і акумулятори» для гармонізації українського законодавства із законодавством ЄС з метою імплементації Угоди про Асоціацію.
Захід розпочався вступним словом радника проекту Twinning Еліни Велінової, яка зазначила, що цей законопроект відображає основні принципи і пріоритети для успішного впровадження системи управління відходами електричного, електронного обладнання (ВЕЕО) та відпрацьованими батарейками на основі кращих європейських практик, а також визначає ролі та сферу відповідальності основних зацікавлених сторін.
У ході доповіді пані Велінова поділилася досвідом функціонування системи управління відходами батарейок і акумуляторів держав-членів ЄС, таких як Австрія, Франція, Іспанія, Болгарія, Італія та Бельгія.
Учасниками засідання були обговорені ключові пункти законопроекту, а саме:
За підсумками засідання були прийняті рішення щодо подовження співпраці з розробниками законопроекту та напрацювання низки змін до нормативно-правових актів щодо покращення ситуації в питаннях збору та утилізації відходів.
У разі зацікавленості у доопрацюванні проекту Закону України «Про батарейки, батареї та акумулятори», просимо надавати пропозиції до Комітету з підтримки експорту та залучення інвестицій ФРУ на email: exportcommittee@fru.org.ua.
Ознайомитись з презентацією Закону України «Про батарейки, батареї і акумулятори» можна за посиланням.
Довідково: проект ЄС Twinning спрямований на поступове наближення українського законодавства по управлінню відходами по стандартів Європейського Союзу через впровадження ефективної та стійкої системи управління відходами електричного та електронного обладнання і відпрацьованих батарейок, що в свою чергу буде сприяти виконанню зобов’язань України в Угоді про асоціацію з ЄС. Проект розпочався у березні 2016 року і буде працювати до листопада 2017 року.