Members of the FEA took part in the ACT of employers at the level of National
Members of the FEA took part in the ACT of employers at the level of National

25 травня 2017 року  відбулося чергове засідання Спільного представницького органу (СПО) сторони роботодавців на національному рівні. Учасники засідання розглянули пропозиції СПО до порядку денного засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради 29 травня 2017 року та обговорили ініціативи уряду щодо реформування системи пенсійного забезпечення й охорони здоров'я. Крім того, 29 травня планується обговорення проекту Трудового кодексу, підготовленого до розгляду Верховною Радою України у другому читанні.

Сторона роботодавців висловила свої позиції щодо ключових реформ у країні: освітній, медичній, пенсійній, а також щодо змін до Трудового кодексу. Коментарі та пропозиції будуть узгоджені з іншими сторонами соціального діалогу в рамках засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради 29 травня, в окремих перемовинах із Кабміном, Пенсійним фондом, парламентарями.

Представники організацій та експерти наголосили на потребі більш професійного та відкритого підходу до змін у сфері підготовки кваліфікованих кадрів для економіки. Наразі ця система практично не працює. Передача фінансування профтехучилищ з центрального бюджету на місцеві, які виявились до цього не готовими, повне нерозуміння, яких фахівців потребує той чи інший регіон, - усе це робить її вкрай неефективною. Роботодавці пропонують взяти за основу досвід Німеччини з її дуальною освітою (50% часу на навчання, 50% практики на виробництві) та адаптувати її для наших потреб. Таким чином, виробництва регіону даватимуть своєрідне «замовлення» на ті чи інші професії, кількість кадрів, яких вони потребують. Це підвищить рівень працевлаштованості молоді, спонукатиме технікуми модернізувати освітні програми, матеріально-технічну базу.

Велику увагу члени СПО приділили медичній реформі. Було наголошено на тому, що спорадичні новації, окремі непогоджені нормативні акти, які існують у цій сфері та називаються реформою, насправді ще більше шкодять системі. Першочерговими завданнями є розробка комплексного документу щодо системи забезпечення медичними засобами, прорахунок обсягів фінансування сфери тощо.

Як повідомив перший заступник голови СПО Анатолій Кінах, напередодні промисловці і підприємці ініціювали експертне обговорення реформи із самими медиками, науковцями та фахівцями галузі. Були підготовлені відповідні рекомендації, що передані до уряду та профільних комітетів парламенту. Також він поінформував, що позиція роботодавців із окреслених питань погоджена із профспілками для представлення її на Національній тристоронній соціально-економічній раді 29 травня.

Роботодавці також заслухали доповідь заступника голови правління Пенсійного фонду України Владислава Машкіна щодо проекту пенсійної реформи, який нині широко рекламується урядом. Велику стурбованість викликає у бізнесу відсутність обговорення проекту із суспільством та роботодавцями. Учасники засідання звернулись до представника ПФУ із проханням офіційно надіслати документ роботодавцям, щоб вони його проаналізували та висловили свої пропозиції.

 

Також СПО було проаналізовано стан виконання положень тристоронньої Генеральної угоди та підготовки до переговорів з її укладання на новий термін. 9 положень угоди вже виконано, 111 - у процесі виконання. Ключовими позиціями, щодо яких сторона роботодавців висловила негативну оцінку, є недостатня ефективність державної політики щодо розвитку внутрішнього ринку, підтримки вітчизняного виробника, імпортозаміщення та активізації кредитування реального сектору економіки.

REVIEW №87 (15.03.2024) Charged for recovery
REVIEW №87 (15.03.2024)

Charged for recovery

See more
OFFICIAL
Draft laws in focus - 2024 Q1
Report for 2023 and Plan for 2024
List of priority draft laws