Round table "The development of the Ukrainian automotive industry. The path to growth"
Round table "The development of the Ukrainian automotive industry. The path to growth"

13 грудня 2018 року за організації Федерації роботодавців автомобільної галузі та Асоціації «Укравтопром» відбувся Круглий стіл «Розвиток українського автомобілебудування. Шлях до зростання», на якому учасники автомобільного ринку та представники влади обговорили ключові питання, що стосуються розвитку автомобільної галузі в Україні.

Відкриваючи Круглий стіл, Голова Федерації роботодавців автомобільної галузі Олег Боярин відзначив, що світова автомобільна індустрія переживає глобальні зміни.  За прогнозами Bloomberg, до 2020 року електромобілі будуть коштувати стільки ж, як і автомобілі з ДВЗ, і до 2040 року електромобілі складуть вже 35% ринку. І Європа чудово розуміє необхідність просування ідеї електромобільності, адже це, окрім іншого, ще й питання зайнятості. За оцінками Transport&Environment, Європа ризикує втратити до 2030 року третину робочих місць у автомобільному виробництві, якщо електричні транспортні засоби будуть не вироблятися, а імпортуватися. І Україна має шанс стати «другим Китаєм» для європейських виробників, пропонуючи вигідні умови для лоукост виробництва електричного транспорту. Це той шлях розвитку галузі, який допоможе нашій країні стати видимою на автомобільній карті Європи.

Велику увагу учасники приділили проблемі дуальної освіти в Україні. Зокрема, було розглянуто питання нормативно-правового забезпечення впровадження  елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих працівників, а також практичні  напрацювання та успішний досвід  в галузі дуальної освіти в Україні.

Крім того, у рамках заходу учасники обговорили сучасний стан авторинку, законодавчі ініціативи щодо підтримки автомобілебудування в Україні, зокрема, щодо стимулювання виробництва електромобілів, розвиток автомобільної кластерної ініціативи у Західній Україні, а також питання надання додаткових дозволів на переміщення товарів вантажним транспортом до країн-членів ЄС.

За результатами роботи учасники дійшли висновку, що виробництво автомобілів та автокомплектуючих в Україні має потенціал до випуску понад 400 000 автомобілів на рік та виробництво комплектуючих на рівні 3% ВВП держави. Перспективним напрямком для галузі повинна стати орієнтація на виробництво електромобілів усіх категорій, залучення провідних автомобільних компаній та розвиток мережі, необхідної для використання електромобілів.

За підсумками роботи Круглого столу було прийнято Резолюцію, згідно з якою було вирішено:

1. Визначити наступні пріоритети для галузі на 2019 рік:

1.1.  Розробка Державної цільової Програми розвитку автомобілебудування в Україні та Переліку Заходів до неї.

1.2. Прийняття Верховною Радою України законопроектів щодо стимулювання  розвитку ринку та виробництва електромобілів, а також розвитку зарядної інфраструктури.

1.3. Створення Закарпатського автомобільного кластеру з подальшим створенням міжрегіонального кластеру.

1.4. Розблокування діяльності індустріальних парків.

1.5. Розвиток професійно-технічної освіти з підготовки кадрів для  промисловості та підтримка дуальної освіти у вищих навчальних закладах.

2. До 29 грудня створити робочу групу по формуванню переліку першочергових заходів у галузі, що потребують законодавчого врегулювання у 2019 році та сформувати перелік зацікавлених осіб.

3. До 1 березня 2019 року ініціювати створення при МЕРТ робочої групи з питань розвитку автомобілебудування в Україні.

4. Розробити до 1 березня 2019 року програму та план дій  щодо підготовки кваліфікованих працівників робочих професій для підприємств галузі.

4.1.   Створити разом з представниками Міністерства освіти та науки України робочу групу по формуванню програми та плану дій щодо підготовки кваліфікованих працівників для підприємств галузі.

 

5. Доручити представникам Федерації роботодавців автомобільної галузі та «Укравтопрому» довести до відома міністерств та відомств перелік першочергових заходів, що потребує законодавчого врегулювання у 2019 році та план дій щодо підготовки кваліфікованих працівників для підприємств галузі.

 

Author: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Charged for recovery
REVIEW №87 (15.03.2024)

Charged for recovery

See more