Федерація взяла участь у Всеукраїнському з’їзді представників малого та середнього бізнесу
Федерація взяла участь у Всеукраїнському з’їзді представників малого та середнього бізнесу

 

21 вересня 2015 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у Всеукраїнському з’їзді малого та середнього бізнесу. В заході, окрім безпосередньо представників вітчизняного бізнесу, які представили всю Україну, взяли участь також і представники органів державної влади: міністр економічного розвитку і  торгівлі України А. Абромавичус, заступник міністра фінансів України – О. Макеєва, представники депутатського корпусу – О. Кужель, Л. Козаченко, а також представники Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України.

На порядок денний було винесено три питання:

  1. Потреби бізнесу в чергових змінах до Податкового кодексу України.
  2. Виконання мораторію на перевірки в усіх регіонах України та майбутнє мораторію.
  3. Впровадження в Україні Акту з питань малого бізнесу для Європи.

Пані Макеєва поінформувала присутніх про плани реформування Державної фіскальної служби України. Вона має стати сервісною службою та суттєво скороти чисельність своїх працівників. Також доповідач повідомила, що наразі міністерство не має остаточного рішення щодо майбутнього спрощення адміністрування податків і зборів, та поділилась з присутніми ідеєю міністерства встановити 20-відсоткову ставку на три податки – податок на прибуток, ПДВ та ЄСВ.

Представники малого і середнього бізнесу в дискусійній частині з’їзду повідомили пані Макеєвій своє бачення чергових змін Податкового кодексу України, що наразі напрацьовуються міністерством. Перш за все, бізнес наголошував на необхідності проводити справжній діалог з громадськістю та дотримуватись положень Коаліційної угоди. По-друге, бізнес продовжує вимагати скасування системи електронного адміністрування ПДВ. І, нарешті, заморозити внесення будь-яких змін, які стосуються спрощеної системи звітності.

Олександра Кужель, народний депутат України, в своєму виступі оголосила про незгоду Верховної Ради України з позицією Мінфіну України та зазначила, що депутати працюють над альтернативним проектом податкової реформи. Пані депутат наголосила, що, на її думку, уряд взагалі не проводить реформування контролюючих органів та звернула увагу вищих державних службовців на безпрецедентний рівень боргу держави перед вітчизняними платниками податків: неповернення ПДВ (20 млрд. грн) та авансові внески з податку на прибуток (23 млрд. грн).

Щодо виконання контролюючими органами мораторію на проведення перевірок, пан Абромавичус зазначив, що Мінекономрозвитку підтримує ідею щодо продовження мораторію на проведення перевірок до кінця червня 2016 року. Додатково міністр поінформував присутніх про те, що на сьогоднішній день в країні діє 51 орган контролю (нагляду), 18 з яких мали бути ліквідовані за рішенням Кабміну, проте  продовжують працювати і проводити перевірки, накладаючи стягнення.

Делегати з’їзду, що представляли інтереси малого та середнього бізнесу були обурені такими цифрами. Вони нагадали пану міністру, що Мінекономрозвитку є частиною Кабінету Міністрів України, який має всі повноваження приймати рішення та контролювати виконання цих рішень, в тому числі щодо ліквідації частини контролюючих органів.

Також в ході своєї доповіді пан Абромавичус ознайомив присутніх з останніми успіхами міністерства, що полягають в отриманні додаткових донорських коштів: 2,3 млрд. дол. США, які підуть на створення консультаційно-інвестиційних центрів для МСБ, 40 млн. дол. США  - спеціального кредитного фонду для МСБ, а також на програму пошуку партнерів в ЄС. Наразі міністерство готує платіж в розмірі 20 млн. грн. з тим, щоб український бізнес отримав доступ до європейської бази даних.

Коментуючи цю частину доповіді міністра, представники бізнесу зазначили, що, з одного боку, проголошені ідеї створення центрів, баз даних тощо є позитивними практиками, які дадуть бізнесу додаткові можливості. З іншого боку, учасники з’їзду хотіли б почути звіти з використання коштів, переданих європейськими, американськими, японськими партнерами раніше.

Останнє питання на з’їзді було присвячено реалізації в Україні «Акту з питань малого бізнесу для Європи». Воно було представлено заступником голови Державної регуляторної служби України О. Мірошніченко. «Акт з питань малого бізнесу для Європи» спрямований на покращення загального політичного підходу до підприємництва, безповоротного закріплення принципу «Спочатку думай про мале» під час реалізації державної економічної політики. «Акт…» повинен сприяти зростанню вирішенню проблем малого та середнього бізнесу, що перешкоджають їх розвитку. «Акт…» повинен створювати нові політичні рамки, враховуючи існуючі інструменти розвитку підприємництва. Він базується на 10 принципах, що визначають концепцію та спрямованість політики як на рівні ЄС, так і на рівні країн-членів ЄС. Ці принципи є життєво необхідними для створення рівних конкурентних умов для малих та середніх підприємств, покращення законодавчого та адміністративного середовища в усьому ЄС.

Результатом зібрання представників малого та середнього бізнесу стала підготовка резолюції, що буде направлена Президенту України, Кабінету Міністрів України, головам всіх фракцій Верховної Ради України.

З повним текстом  "Акту з питань малого бізнесу для Європи" Ви можете ознайомитись за посиланням. Проект резолюції Всеукраїнського з’їзду малого та середнього бізнесу можна знайти тут.

 

REVIEW №87 (15.03.2024) Charged for recovery
REVIEW №87 (15.03.2024)

Charged for recovery

See more
OFFICIAL
Draft laws in focus - 2024 Q1
Report for 2023 and Plan for 2024
List of priority draft laws