Tests of a single mobile cost $ 96-320 thousand per year
Tests of a single mobile cost $ 96-320 thousand per year

Безпілотні автомобілі поки занадто дорогі для того, щоб вступити в масовий продаж. Але вони годяться як таксі або автобуси, і тому компанії просять міста, штати і федеральний уряд США фінансово підтримати тестування безпілотного транспорту. За випробування робомобіля доводиться платити десятки і навіть сотні тисяч доларів на рік.

Журналісти Axios розібралися, скільки коштує тестування робомобіль в американських містах. Муніціпалітет Х'юстона-Галвестона, штат Техас, опублікував документи, з яких стала відома ціна контрактів місцевої влади з двома операторами роботаксі - Drive.ai, компанії з Кремнієвої долини, і EasyMile, французького стартапу .

При укладанні договору на один рік, EasyMile стягує в місяць більше $ 27 000 за одну машину. При п'ятирічному контракті сума знижується до $ 8000. Це означає, що одна машина обходиться від $ 96 000 до $ 324 000 на рік.

У Drive.ai схожі розцінки: $ 14 000 в місяць при річній співпраці і $ 12 900 - при п'ятирічній. Це виливається в $ 154 800 або $ 168 000 витрат на один помаранчевий мінівен в рік.

За ці гроші компанії-оператори повністю беруть на себе зобов'язання по експлуатації робомобіль.

«Більшість міст вважають, що співпраця з операторами безпілотних таксі нічого їм не буде коштувати, але це не так», - зазначає вашингтонський адвокат Грег Родрігез, який спеціалізується на темі автономного транспорту.

Наприклад, штат Род-Айленд уклав контракт з оператором безпілотних автобусів May Mobility. У 2019 за використання робошатлів Род-Айленд заплатить $ 800. 000, з яких $ 300 000 - грант з федерального бюджету.

Axios задається питанням, чи розумно витрачати великі гроші на проекти безпілотного транспорту, якщо можна сконцентруватися на підтримці існуючої інфраструктури.

На цьому тижні в Waymo запустив в Арізоні платний сервіс безпілотного таксі. Він відрізняється від своїх конкурентів розвиненістю технологій і масовістю. У Waymo великі амбіції - роботаксі компанії вже тестують в Європі.

REVIEW №88 (20.03.2025) На низьких передачах. Підсумки 2024 року
REVIEW №88 (20.03.2025)

На низьких передачах. Підсумки 2024 року

See more
NEWS & INFOGRAPHICS
Legislative News (September 20 - 26)
Legislative News (September 13 - 19)
Legislative News (September 6 - 12)